1. HABERLER

  2. SEKTÖRDEN

  3. GMO Bir Yıl İçinde Sekiz Defa Gaz Ölçüm Uzmanlığı Semineri Düzenledi
GMO Bir Yıl İçinde Sekiz Defa Gaz Ölçüm Uzmanlığı Semineri Düzenledi

GMO Bir Yıl İçinde Sekiz Defa Gaz Ölçüm Uzmanlığı Semineri Düzenledi

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, 1 Şubat 2022 tarih ve 31737 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan...

A+A-

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, 1 Şubat 2022 tarih ve 31737 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan “Gemi ve Su Araçlarında Gazdan Arındırma Yönetmeliği” ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü tarafından Gaz Ölçüm Uzmanı ve Gaz Ölçüm Destek Personeli Semineri düzenleme konusunda yetkilendirildi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’nün görevlendirdiği gözlemciler eşliğinde gerçekleştirildi. 1 Şubat 2022 tarihinden itibaren toplam 2022 yılında, 7 adet 2023 yılında ise 1 adet Gaz Ölçüm Uzman ve Gaz Ölçüm Destek Personeli Semineri düzenlenmiş oldu.

25 / 30 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlenen Gaz Ölçüm Uzmanı Seminerinin teorik dersleri Tuzla İbis Otel’de, pratik dersi ise TK Tuzla Shipyard’da gerçekleştirildi.

Seminere 30 kişi katılım sağladı.

09 / 14 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen Gaz Ölçüm Destek Personeli Seminerinin teorik dersleri Tuzla İbis Otel’de, pratik dersi ise TK Tuzla Shipyard’da gerçekleştirildi.

Seminere 28 kişi katılım sağladı.

16 / 21 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen Gaz Ölçüm Uzmanı Seminerinin teorik dersleri Tuzla İbis Otel’de, pratik dersi ise Desan Tersanesi’nde gerçekleştirildi.

Seminere 30 kişi katılım sağladı.

23 / 28 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen Gaz Ölçüm Destek Personeli Seminerinin teorik ve pratik dersleri Beşiktaş Tersanesinde gerçekleşti.

Seminere 19 kişi katılım sağladı.

20 / 25 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenen Gaz Ölçüm Uzmanı Seminerinin teorik dersleri Gemi Mühendisleri Odası eğitim Salonunda, pratik dersi ise Desan Tersanesi’nde gerçekleştirildi.

Seminere 18 kişi katılım sağladı.

14 / 22 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenen Gaz Ölçüm Uzmanı Seminerinin teorik dersleri Gemi Mühendisleri Odası Eğitim Salonunda, pratik dersi ise Desan Tersanesi’nde gerçekleştirildi.

Seminere 23 kişi katılım sağladı.

19 / 24 Aralık 2022 tarihlerinde düzenlenen Gaz Ölçüm Destek Personeli Seminerinin teorik ve pratik dersleri Tersan Tersanesi’nde gerçekleşti.

Seminere 16 kişi katılım sağladı.

13 / 18 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenen Gaz Ölçüm Uzmanı Seminerinin teorik dersleri Gemi Mühendisleri Odası Eğitim Salonunda, pratik dersi ise Desan Tersanesi’nde gerçekleştirildi.

Seminere 18 kişi katılım sağladı.

Mesleki kariyerlerinde kendilerini kanıtlamış, Engin Kaya, Taylan Ülergin, Fatih Çimen, İlknur Batuk, Ersin Şeker, Ferdi Çetin, Ali Fırat Mutlu, Aslan Balaban seminerlerde eğitimci olarak görev almışlardır.

Seminerlerde  ”İlgili Mevzuat ve Uygulama Genel Bilgileri”, ”Gemi ile İlgili Tanımlar”, ”Gaz Ölçümü ve Sertifikalandırma”, ”Gaz Çeşitleri”, ”Yanma ve Patlama ile İlgili Genel Bilgiler, ”Örnek Alma”, ”Gaz Ölçüm Cihazlarının Tanıtımı”, ”Kapalı Yerlerin Sınıflandırılması”, ”Kapalı Alanlara Giriş ve Çalışma İzinleri ile Tehlikeler” ve ”Tankların Yıkanması ve İnertleme”,  “Kapalı ortamlar, acil durumlarla alakalı iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı”, “Parlayıcı veya patlayıcı gaz ve kimyasallarla iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı”, ”Denizde Güvenlik”, ”Can Kurtarma Araçlarının Bakımı” ve ”Can Kurtarma Araçlarının Kullanımı”, ”İlk Yardım”, “Temel iş sağlığı ve güvenliği kuralları”, ve “Yangın güvenliği” konuları tüm detayları ile işlendi.

Seminerin uygulamalı dersi olan “Gaz Ölçüm ile ilgili Uygulama Örnekleri” Sayın Engin Kaya ve Fatih Çimen tarafından gerçekleştirilerek seminer tamamlandı.

Seminer sonunda TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Faruk Sarı, Yönetim Kurulu Üyesi Meral Buldaç Polat, Eğitmenler Engin Kaya ve Fatih Çimen tarafından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

GMO, seminerin uygulama derslerinin gerçekleşmesi için desteklerinden dolayı, kurumlarını açan TK Tuzla Shipyard ve Desan Tersanesine şükranlarını sundular.

Katılımcılar, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’nün düzenleyeceği sınavda başarı sağlayanlar, “Gaz Ölçüm Uzmanı/Destek Personeli” olarak yetkilendirilecek.

gmo-gaz-olcum.jpeg

gmo-gaz-olcum-4.jpeg

gmo-gaz-olcum-5.jpeg

gmo-gaz-olcum-3.jpg

gmo-gaz-olcum-1.jpeggmo-gaz-olcum-1.jpeg

gmo-gaz-olcum-6.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.