1. HABERLER

  2. KURUMSAL

  3. GF Hakan Plastik, denizcilik sektöründe de çevresel sürdürülebilirliği destekliyor
GF Hakan Plastik, denizcilik sektöründe de çevresel sürdürülebilirliği destekliyor

GF Hakan Plastik, denizcilik sektöründe de çevresel sürdürülebilirliği destekliyor

Çevresel sürdürülebilirlik alanında yaşanan sorunlar denizcilik endüstrisinin de önemli noktalarından birini oluşturuyor.

A+A-

Uluslararası taşımacılık, her yıl yaklaşık bir milyar ton CO₂'e veya küresel sera gazı emisyonlarının %2.5'ine neden oluyor. Küresel denizciliğin bir ülke olması durumunda sahip olduğu bu değerlerle dünyanın emisyon yayan en büyük altıncı ülkesi olabileceğine değiniliyor. Bu nedenle her geçen gün daha fazla uluslararası standart gemi üreticileri, armatörler ve tersaneler için sera gazı (GHG) emisyonlarını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde azaltan çözümler bulması gerekliliği ortaya çıkıyor.

Stratejileri doğrultusunda diğer unsurların yanı sıra denizcilik endüstrisinin 2008 yılı ile karşılaştırıldığında 2050 yılına kadar yıllık sera gazı emisyonlarını en az % 50 oranında azaltmasını öngören Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ve denizcilik sınıflandırma kuruluşları tarafından bu hedefe ulaşmaya yönelik bazı temel kılavuzlar tanımlanmış bulunuyor. IMO’nun bu hedefe ulaşmak için Enerji Verimliliği Tasarım Endeksi (EEDI), Enerji Verimliliği Mevcut Gemi Endeksi (EEXI) veya Green Passport (Yeşil Pasaport) gibi çeşitli kılavuzları bulunuyor.

gfhp-marine-2-page-0001.jpg

Yeşil Gemi Pasaportu için uygun ve geri dönüştürülebilir malzemeler

GF Hakan Plastik ürün grubuna dahil edilerek Türkiye pazarına sunulan GF Marine ürünleri, 25 yılı aşkın tecrübesi ile denizcilik endüstrisi için sürdürülebilirliğe geçişi ve dijital dönüşümü güçlendiriyor. Sınıfında bir ilk olan akıllı plastik boru sistemleri, yolcu gemilerinde, ticari gemilerde, açık deniz platformlarında ve deniz ortamındaki rüzgar santrallerinde sıvıların sağlıklı bir şekilde arıtılmasını ve taşınmasını sağlıyor. 

GF’in katma değerli ürünler geliştirerek müşterilerine de enerji tasarrufu ve çevresel etkileri azaltmaları yönündeki destek olmak hedefi doğrultusunda geliştirilen ürünler, geleceğe yönelik ve iyi tasarlanmış borulama konseptlerini uygulamada katkı sağlıyor. Süreçlerin ekonomik verimliliğini optimize etmek için de son teknoloji planlama teknikleri kullanılıyor.

Metal alternatiflerine göre daha düşük sera gazı ayak izine sahip olan plastik boru sistemleri, Yeşil Gemi Pasaportu’na uygun ve geri dönüştürülebilir malzemelerden üretiliyor ve çevresel ürün beyanları bulunuyor.

GF Marine ürünleri su kalitesini mükemmelin ötesinde tutmak için eksiksiz bir ürün gamıyla, teknoloji tabanlı endüstrinin beklentilerine yanıt veriyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.