1. HABERLER

  2. KURUMSAL

  3. Denizcilik teknolojisi ‘Start-Up’ Singapur'da partner olarak seçildi
Denizcilik teknolojisi ‘Start-Up’ Singapur'da partner olarak seçildi

Denizcilik teknolojisi ‘Start-Up’ Singapur'da partner olarak seçildi

Azerbaycanlı ve Türk girişimcilerinin kurduğu denizcilik teknolojisi start-up'ı, Singapur'da sahil ekosistemini dijitalleştirme ve karbonsuzlaştırma için büyük bir projede partner olarak seçildi.

A+A-

MagicPort - www.magicport.ai  - Azerbaycanlı ve Türk girişimcilerinin kurduğu denizcilik teknolojisi start-up'ı, Singapur'da 11 diğer denizcilik ve teknoloji şirketiyle birlikte deniz kıyısı ekosisteminin sürdürülebilirliğini artırmak için oluşturulan girişime yeni bir partner olarak seçildi.

Bu girişimin liderliğini PaxOcean, PCL ve POSH gibi büyük denizcilik şirketlerinin sahibi olan Kuok Maritime Group yapıyor. Girişim, gemilerin elektriklendirilmesi ve lojistik operasyonların optimize edilmesi yoluyla dekarbonizasyonu hızlandırmayı amaçlıyor ve bu amaçla benzer düşünceli endüstri oyuncularını bir araya getiriyor. Girişimin diğer ortakları arasında Jurong Limanı, Ken Energy, Columbia Ship Management, RMS, ST Engineering ve M1 yer alıyor.

11 yeni üyenin girişime katılımı geçen hafta gerçekleşen Singapur Deniz Haftası'nda resmileştirildi. Singapur Maliye ve Ulaştırma Bakanı Sayin Chee Hong Tat da imza törenine konuk olarak katıldı.

Girişim Malakka Boğazı boyunca Singapur sahilinde geçen çok sayıda büyük gemiye hizmet veren küçük gemiler, tekneler ve ilgili altyapının elektriklendirilmesini hedefliyor. Bu çerçevede sipariş edilen sıfır emisyonlu elektrikli gemiler dünya çapında şimdiye kadar sipariş edilen ilk ve en büyük elektrikli gemilerden olacak.

MagicPort, diğer katılımcılarla birlikte çalışarak, farklı lojistik oyuncularını birleştiren ve planlama ve programlama çözümleriyle operasyon optimizasyonu sağlayan bir dijital işbirliği platformu kuruyor. Bu tür dijital platform sayesinde elde edilen optimizasyon, daha büyük elektrikli gemilerin ekonomik kullanımına olanak sağlayacaktır. Bu tür dijital çözümler, Singapur sularındaki deniz taşımacılığındaki trafiği %20 azaltabilir.

MagicPort, akıllı ve sürdürülebilir deniz taşımacılığı için deniz operasyonu katılımcılarını dijital bir platformda birleştirmeyi hedefliyor. Bu platformda, gemi sahipleri ve yöneticileri, tedarikçiler, acenteler ve denizciler, ihtiyaç duydukları bilgileri bulup birbirleriyle bağlantılı ve akıllı programlar aracılığıyla çalışabilirler. Amaç, gemi işlemlerinde bulunan büyük zaman ve kaynak israfını ortadan kaldırmaktır. MagicPort, risk sermayesi fonları ve denizcilik şirketleri tarafından desteklenmektedir ve ekibi Azerbaycan, Türkiye, Singapur, Ingiltere ve BAE'de çalışmaktadır.

11 yeni üyenin girişime katılımını resmileştiren imza töreni, Singapur'da gerçekleşti ve Singapur Ulaştırma Bakanı Chee Hong Tat'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Daha genis bilgi icin:

https://paxocean.com/2023/04/25/coastal-sustainability-alliance-welcomes-11-new-members-to-support-electrification-digitalisation-and-decarbonisation/

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7056683853809156096/?actorCompanyId=76148013

https://maritime-executive.com/article/singaporean-partnership-gears-up-to-electrify-harbor-workboats

https://www.seatrade-maritime.com/sustainability-green-technology/ken-energy-deploy-coastal-sustainability-alliance-e-supply-vessels

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.