Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 13:56 Bu haber 12491 kez okundu
 
ZIM, Seaspan ile LNG gemisi kiralama anlaşması yaptı
İsrailli nakliye şirketi ZIM, sıvılaştırılmış doğal gazla beslenen on adet 15.000 TEU kapasiteli konteyner gemisinin uzun vadeli kiralanması için Seaspan ile stratejik bir kiralama anlaşması yaptığını duyurdu .
DENİZ TİCARETİ Haberi
ZIM, Seaspan ile LNG gemisi kiralama anlaşması yaptı

ZIM, yeni inşa edilen gemilerin, ZIM'in 9 pazar payı talep ettiği Asya-ABD Doğu Kıyısı ticaretinde konuşlandırılacağını söyledi.

 

ZIM Başkanı ve CEO'su Eli Glickman, Bu, ZIM için bir milyar doları aşan ve iki önemli stratejik hedefe ulaşmamızı sağlayan bir kilometre taşı anlaşmasıdır dedi. “Öncelikle, bu üst düzey gelişmiş gemiler, Asya - ABD Doğu Kıyısı ticaretinde artan pazar talebini karşılamamıza ve bu önemli ticaret şeridinde müşterilerimize üst düzey, güvenilir hizmet sunmamıza olanak sağlayacak. İkincisi, temel sürdürülebilirlik değerlerimiz doğrultusunda, LNG yakıtlı "yeşil" gemilere yatırım yapmak, sektörümüzle ilgili çevresel sorunları ele alma, CO2 emisyonlarını azaltmak için müşteri talebini karşılama, temiz havayı korumaya yardımcı olma ve çevreyi azaltma konusundaki kararlılığımızı ve liderliğimizi göstermektedir. karbon Ayakizi. Bu işlemde Seaspan ve Samsung Heavy Industries gibi endüstri liderleriyle ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz." ifade etti.

 

Seaspan, gemileri inşa etmek için Güney Koreli Samsung Heavy Industries'i görevlendirdi.

 

Seaspan Başkanı ve CEO'su Bing Chen, "Müşterimizin endüstri lideri çevre girişimini kolaylaştırmak için ZIM ile ortak olmaktan çok memnunuz" dedi. "Bu işlem, hem ZIM'in hem de Seaspan'ın ESG ilkelerine, karbon azaltımına ve gelecekte daha yeşil bir iş topluluğuna katkıda bulunma kararlılığına olan bağlılığını ifade ediyor."

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ZIM,, Seaspan, ile, LNG, gemisi, kiralama, anlaşması, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı