Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 10:35 Bu haber 917 kez okundu
 
Yunanistan ikinci stratejik limanını da ABD'ye satıyor
Ekonomik darboğazda olan Yunanistan, ikinci stratejik öneme sahip Skaramanga limanını da ABD'li girişim grubuna satıyor.
DÜNYA Haberi
Yunanistan ikinci stratejik limanını da ABD'ye satıyor

Ekonomik çıkmazın eşiğinde olan Yunanistan stratejik limanlarını bir bir elinden çıkarıyor. ABD, stratejik öneme sahip Dedeağaç ve Elevsina limanının ardından Skaramanga limanını da almak için Yunan yetkililerle masaya oturdu.

 

 

ABD büyük bir tersane kuracak
ABD'nin hedefinin Avrupa'nın en büyük tersane inşa etmek istediği ifade edildi. ABD'nin bölgede donanmaya katılacak 4 yeni fırkateynin inşasını Yunanistan'daki tersanelerde yapmayı hedeflediği kaydedildi. Ayrıca ABD, Yunanistan'daki tersaneleri de 6. Filo'nun bakım merkezi haline getirmeyi planlıyor.

 

İlk görüşme washington'da yapıldı
Genel Müdür Adam Boehler başkanlığındaki Amerikan Devlet Finans kuruluşu International Development Finance Corporation (DFC) yöneticilerinin, Amerikan İhracat-İthalat Bankası başkanı Kimberly Reed ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı Müdür Yardımcısı Bonnie Glick ile birlikte Elevsina tersanelerinde ziyaretinden sonra, ONEX şirketi Başkanı Panos Ksenokostas Washington'da Skaramanga tersanelerini satışını konuştuğu kaydedildi.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Yunanistan, ikinci, stratejik, limanını, da, ABD'ye, satıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı