ESKO: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022

SOLAS: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022
PETROL OFİSİ
1 Aralık 2022 Başlangıç - 28 Şubat 2023 Bitiş
Haber Detayı
22 Kasım 2022 - Salı 12:12 Bu haber 691 kez okundu
 
Yarı deniz altılar dalışa alternatif bir seçenek oluyor
Mısır'ın turizm şehri, binlerce balık çeşidi ve mercan resifleri ile ünlü Şarm El Şeyh kentinde dalış yapmak istemeyenler deniz altı vapurlarını kullanabiliyor.
DENİZ TURİZMİ Haberi
Yarı deniz altılar dalışa alternatif bir seçenek oluyor

Tarihe "Altı Gün Savaşı" olarak geçen Arap-İsrail Savaşı'nın büyük cephelerinden olan, Sina Çölü ve Akabe Körfezi'nin güneyinde yer alan ve "şeyhin sakalı" anlamına gelen Şarm El Şeyh, tarihi bir mekan olmanın ötesinde, Mısır'ın turizm merkezi olma özelliğini de taşıyor.

 

Dalış tutkunlarının Ortadoğu ve Afrika'daki öncelikli tercihleri arasında yer alan şehirde dalış yapmak istemeyenlerin alternatifi ise "semi submarine" denilen yarı deniz altılar.

 

Avlanmanın yasak olduğu koylarda doğaseverler, 45 dakika boyunca deniz altı dünyasında yolculuğa çıkıyor.

 

 

Sharm El Seyh Spor Kulübü'nden iki katlı vapur büyüklüğündeki teknelere binilerek Sharm el Maya ve Hadaba koylarında, deniz altının seyir camlarından su altı canlıları izlenebiliyor.

 

Yarı deniz altıların pencerelerinden, mercan resifleri, papağan, aslan, zebra balığı ve az hareket etmeleri nedeniyle "tembel balık" denilen gri renkli ortalama 10 kilo ağırlığındaki balıklar ile su altındaki binlerce canlı türü gözlemlenebiliyor.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Yarı, deniz, altılar, dalışa, alternatif, bir, seçenek, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı