Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 03:38 Bu haber 835 kez okundu
 
Türk Loydu Vakfı 65. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi
Türk Loydu Vakfı’nın 65. Olağan Genel Kurulu; Yönetim Kurulu, Vakıf Delegeleri, Sektör Temsilcilerinin katılımıyla dün Piri Reis Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
KURUMSAL Haberi
Türk Loydu Vakfı 65. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu’nun hoş geldiniz konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Genel Kurul Divan Başkanı ve üyelerinin seçilmesi ile olağan Genel Kurul zabıtlarını imzalamaları için divana yetki verildi.

 


Olağan Genel Kurula; İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK DTO Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, GMO Yönetim Başkanı Salih Bostancı, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın, vakıf delegesi kuruluşların temsilcileri, ve davetliler katıldı.

 

 

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, vakıf faaliyetlerine ilişkin yaptığı sunumunda “Türk Loydu Vakfı’nın iştiraklerinden Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş’nin hizmet portföyünün önemli bir bölümünü oluşturan denizcilik sektöründe, 2015 yılından beri sürdürdüğümüz yükseliş sayesinde faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda büyümemize devam ettik. Savunma sanayinin denizcilik faaliyetleri alanında mevcut olan liderliğimizi pekiştirerek, özellikle yurtdışında başladığımız yeni projeler ile operasyon alanımızı genişletmeyi başardık. Gerek Uluslararası Denizcilik örgütü IMO’da gerek IACS’ın teknik çalışma gruplarına aktif katılımlar sağlayarak Türk Denizciliğinin uluslararası arenada gelişmesine katkı sağlıyoruz.

 

 

Endüstri ve Belgelendirme Sektörü faaliyetlerimiz kapsamında ise enerji, inşaat, maden, imalat, kimya, ulaşım ve lojistik sektörleri başta olmak üzere hizmet alanlarımızı genişletmeye devam ediyoruz.

 

 

Daha çok çalışıp üreteceğimiz, beraber başarılar yakalayacağımız nice yıllar olmasını temenni ediyorum. Türk Loydu olarak zorluklardan çıkardığımız derslerle, dijital ve güncel teknolojileri daha yaygın ve verimli kullanarak, gelişip güçlenerek yolumuza devam edeceğiz.” Dedi.

 

Türk Loydu Muhasebe Müdürü Gürkan Gümüş, '2021 Bilanço ve Gelir Tablosunu' detaylı bir sunumla açıkladı.

 

Sayman Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Acuner, 'Huzur Hakları' ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

 

Derya Turgut, 'Yönetim Kurulu Raporu'nu' okudu.

 

 

Ardından, Yönetim ve Denetim Kurulu Rapor ibraları oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

"Türk Loydu ülkemizin göz bebeklerinden bir tanesidir"

Toplantının sonunda, Genel Kurul'un değerlendirmesini yapan İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran, Türk Loydu’nun ülkenin en kıymetli kurumlarından biri olduğunu tüm çalışmaların şeffaf ve ortak akılla yapılması gerektiğini belirtti.


Kıran, "Bu vakıf, bu ülkenin göz bebeklerinden bir tanesi. Kurumların belli bir olgunluğa erişmesi için çok uzun zaman gerekiyor. Alanında çok iyi konumda olan nadir bir müessese. Ülkemiz açısından baktığımızda Türk Loydu, sektörümüzün mihenk taşlarından birisi. Sektörde dünya çapında bir rol alabilmemiz için; varlığını devam ettirmesi gereken kurumların başında geliyor. Genel Kurul üyeleri olarak, bu kuruma zarar vermeden günümüz şartlarını göz önünde bulundurmalı ve en iyi şartlarda yürütmeye devam etmeliyiz." Dedi.

 

65. Olağan Genel Kurul, bilanço ve denetim raporlarının görüşülmesi, yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile 2021 yılı bütçesinin takdimi, görüşülmesi, onaylanması ve başarı dilekleri ile son buldu.

 

 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Türk, Loydu, Vakfı, 65., Olağan, Genel, Kurulu, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı