ESKO: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022

SOLAS: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022
PETROL OFİSİ
1 Aralık 2022 Başlangıç - 28 Şubat 2023 Bitiş
Haber Detayı
15 Kasım 2022 - Salı 13:28 Bu haber 1725 kez okundu
 
Türk Armatörler Birliği TCG Anadolu’yu ziyaret etti
TCG Anadolu Türk Armatörler Birliğinin de üyesi olan TURKON Holding bünyesindeki Sedef Tersanesinde büyük bir yerlilik oranına sahip olacak şekilde Türk Mühendis ve İşçileri tarafından inşa edilmektedir.
SEKTÖRDEN Haberi
Türk Armatörler Birliği TCG Anadolu’yu ziyaret etti

Türk Armatörler Birliği tarafından yapılan açıklamada:

 

“TCG Anadolu Türk Deniz Kuvvetlerinin Çevresel Denizlerdeki caydırıcılığını artırmakla kalmayacak, aynı zamanda güç aktarımı imkânı da yaratacaktır.

 

Türk Deniz Kuvvetlerinin en büyük gemisi olan 231 metre uzunluğunda 32 metre genişliğindeki TCG Anadolu 20,5 mil azami sürat ile 9.000NM bir menzile sahip olacaktır.

 

 

Bu çerçevede milli gururumuzun imkanlarını yerinde görmek ve çalışmalara incelemek üzere Türk Armatörler Birliği Başkanı Sayın Cihan Ergenç ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Murat Er geçtiğimiz günlerde TCG Anadolu’nun deniz testleri kapsamında icra edilen seyre katılım göstermişlerdir. Üyemiz Sayın Metin Kalkavan’ın ev sahipliğinde yapılan bu seyir esnasında geminin önemli imkanlarının tanıtımı yapılmış ve gemi Komutanına şanlı önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı hediye edilmiştir.

 

Bir ülkenin deniz gücünün 2 önemli bileşeni harp gemileri ve ticaret gemileridir. Bu bileşenlerin imkanlarının karşılıklı olarak bilinmesi ve aynı zamanda işbirliğini geliştirmeleri de büyük önem arz eder. TCG Anadolu çok önemli misyonlarını yanı sıra bu misyonun da yerine getirilmesinde katkı sağlayacak önemli projelerinden biridir.

 


Bu kapsamda TCG Anadolu gibi bir geminin inşa sürecinin sona yaklaşmış olması ve bu başarıya mühendisleri ve işçileri ile imza atan Sedef Tersanesini, bu projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri Türk Armatörler Birliği olarak kutluyor, ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan Türk Deniz Kuvvetlerimizi kutluyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Türk, Armatörler, Birliği, TCG, Anadolu’yu, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı