Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
12 Kasım 2021 - Cuma 13:34 Bu haber 609 kez okundu
 
Türk Armatörler Birliği Ankara’da resmi ziyaretlerde bulundu
Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cihan Ergenç heyetiyle birlikte Ankara’da bir dizi resmi ziyaretler gerçekleştirdi.
SEKTÖRDEN Haberi
Türk Armatörler Birliği Ankara’da resmi ziyaretlerde bulundu

Ziyaretler kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Denizcilik Genel Müdürü Ünal Bayram ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdüdürü Salih Tan ziyaret edildi.

 

10-11 Kasım 2021 tarihlerini kapsayacak şekilde düzenlenen Ankara Resmi Ziyaretleri Türk Armatörler Birliğinin “Dış İlişkiler, Kamu İlişkileri ve Finans Komitesi” tarafından organize edildi. Resmi ziyaretlere Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali İbrahim Kontaytekin, komiteyi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Cesur ve Genel Sekreter Hüseyin Çınar katıldı.

 

10 Kasım 2021 tarihinde Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan ziyaret edildi. Ziyaretler iade-i ziyaret kapsamında ve nezaket ziyareti olarak gerçekleştirildi. Görüşmelerde sektörümüzün karşılaştığı sorunlar ele alındı, birliğin projelerinden Sayın Genel Müdürlere bilgi aktarımı yapılırken, aynı zamanda genel müdürlüklerin sektör kapsamında yaptıkları işlemler ve projeleri hakkında da bilgi edinildi.

 

 

11 Kasım 2021 tarihinde ise Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’a ve UAB Bakan Yardımcısı Selim Dursun’a bir nezaket ziyareti yapıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanı ziyaretinde deniz gücünün iki önemli parametresinden birinin Deniz Kuvvetleri olduğu, diğerinin ise deniz ticaret filomuz olduğu ve bu her iki filonun kaynakların doğru kullanımı konusunda nasıl bir işbirliği gerçekleştirebileceği, bu minvalde bu işbirliğinin nasıl ileri taşınabileceği konuları konuşuldu.

 

Yine aynı gün Bakan Yardımcı Selim Dursun’a makamında bir ziyaret yapıldı.

 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Türk, Armatörler, Birliği, Ankara’da, resmi, ziyaretlerde, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı