Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 15:16 Bu haber 659 kez okundu
 
Toshiba, offshore ekipmanı üretimi için GE ile görüşüyor
Toshiba Corp., açık deniz rüzgar enerjisi üretiminde kullanılan ekipmanı ortaklaşa üretmek için ABD'li General Electric Co. ile görüşüyor.
ENERJİ Haberi
Toshiba, offshore ekipmanı üretimi için GE ile görüşüyor

Japon altyapı holdingi Toshiba yenilenebilir enerjiye daha fazla odaklanmaya çalışırken, açık deniz rüzgar enerjisi şirket tarafından gelecek vaat eden bir iş alanı olarak görülüyor. Kaynaklar, Toshiba ve General Electric'in önümüzdeki ay anlaşmaya ulaşmasının beklendiğini söyledi.

 

Görüşmeler, bir jeneratörü ve bir rüzgar türbininin diğer bileşenlerini barındıran kilit ekipman olan motor yuvalarının potansiyel ortak üretimi üzerinde yoğunlaştı. Şirketler ayrıca diğer ekipmanlarla bağlantı kapsamının yanı sıra bakım ve operasyon hizmetlerinin sağlanmasını da düşünüyor.

 

Açık deniz rüzgar enerjisi üretimi, deniz rüzgarlarından daha iyi yararlanabilen bir ada ülkesi olan Japonya için uygulanabilir bir elektrik üretim alternatifi olarak kabul ediliyor.

 

Toshiba'nın Yokohama'daki fabrikası bu makina  bölümünün üretiminde kullanılacak.

 

Japonya, offshore rüzgar santralleri için gerekli parçaların  yüzde 60'ını 2040 yılına kadar yurt içinde üretebilir hale getirmeyi  amaçlıyor.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Toshiba,, offshore, ekipmanı, üretimi, için, GE, ile, görüşüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı