Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
15 Kasım 2021 - Pazartesi 15:19 Bu haber 710 kez okundu
 
Tersan Tersanesi 'Georgiy Meshcheryakov''u teslim etti
Tersan Tersanesi A.Ş. (Tersan), NB1096 inşa nolu, Süper Fabrika Balıkçı Gemisi Georgiy Meshcheryakov'u Rusya'nın JSC “Okeanrybflot” şirketine teslim etti.
GEMİ İNŞA Haberi
 Tersan Tersanesi 'Georgiy Meshcheryakov''u teslim etti

Georgiy Meshcheryakov, boyutu ve özellikleri ile dünyanın en büyük fabrika balıkçı gemileri arasında yer alıyor. Okhotsk Denizi'nde Alaska Mezgit’i ve Pasifik'te Ringa balığı, Uskumru ve Mezgit avlamak üzere inşa edilen gemi 4.060 kW'lık iki ana motor ve 1.900 kW'lık iki yardımcı motorla donatıldı. 4.700 m3 toplam kargo ambarı kapasitesi ile günde 450 metrik ton ürünü dondurabiliyor. Gerekli desteğin sağlanması ile 11 ay gibi kesintisiz bir süre limana dönmeden faaliyet yürütebilen Georgiy Meshcheryakov yaklaşık 2 yıllık bir süreçte inşa edildi. 

 


Skipsteknisk tarafından tasarlanan gemi, 108.2 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde. 150 kişiye kadar konaklama imkanı sunabilen Georgiy Meshcheryakov Rus klası denetiminde inşa edildi. 


Georgiy Meshcheryakov’un kardeş gemisi Viladimir Biryukov adını taşıyan ikinci gemi ise Tersan Tersanesi'nde halen yapım aşamasında. Viladimir Biryukov, 2021'in ilk yarısında denize indirilmişti ve 2022'de teslim edilmesi planlanıyor.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: , Tersan, Tersanesi, 'Georgiy, Meshcheryakov''u, teslim, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı