Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 16:11 Bu haber 1036 kez okundu
 
Tersan, Pacific Fishery Company ile sözleşme imzaladı
Tersan Tersanesi, Rusya'nın doğu bölgelerinin önde gelen balıkçılık şirketlerinden biri olan Pacific Fishery Company ile NB1109 inşa nolu fabrika balıkçı gemisi için sözleşme imzaladı.
GEMİ İNŞA Haberi
Tersan, Pacific Fishery Company ile sözleşme imzaladı

Pacific Fishery, bir süper modern pelajik fabrika balıkçı gemisi sipariş eden tarihteki ilk Magadan merkezli şirket olacak.


90,65 metre uzunluğunda ve 18,00 metre genişliğindeki balıkçı gemisi, Okhotsk Denizi'nde Alaska Mezgiti ve Pasifik'te Ringa ve Uskumru avlayacak, gelişmiş ve teknolojik açıdan sofistik bir fabrika balıkçı gemisi olacak. Gemi, 2 ana trol vinci ile pelajik ve yarı-pelajik avlanmaya elverişli tasarlandı.


Gemide yeni bir süper verimli soğutma sistemi uygulanması hedefleniyor. DeepChill sıvı buz sistemi adı verilen bu yeni sistem ile geçici bekletme tanklarında uygun koşullarda muhafaza edilerek, efektif bir soğutma dondurma işlemi sağlanacak.

 

Gelişmiş bir Alaska mezgit fabrikasına sahip olacak gemide, ayrıca Ringa Balığı ve Uskumru balıklarının işlenerek dondurulacağı hatlar kurulacak. 24 saatte 250 ton dondurma kapasitesine sahip olacak gemide ayrıca 110 ton kapasiteli bir balık unu fabrikası da yer alacak.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tersan,, Pacific, Fishery, Company, ile, sözleşme, imzaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı