Total Lub Marine
Haber Detayı
19 Mart 2021 - Cuma 13:46 Bu haber 6150 kez okundu
 
Tersan, 100. projesi 'Argos Helena'yı denize indirdi
Tersan Tersanesi 100. projesi olan, Norveç’li Ervik Havfiske için inşa ettiği NB1100 inşa numaralı Longliner Tipi 'Argos Helena' fabrika balıkçı gemisini denize indirdi.
GEMİ İNŞA Haberi
Tersan, 100. projesi 'Argos Helena'yı denize indirdi

Marinteknikk tarafından tasarlanan gemi, Atlantic’te balıkçılık faaliyetleri yürütmek üzere inşa ediliyor. Longlining tipi avlanma kabiliyetinin yanında, gemide zorlu hava koşullarında dahi avlanmayı sağlayacak bir “moonpool” avlanma havuzu bulunacak. Gelişmiş fabrika tesisleri ile donatılacak gemi, günde 30 tona kadar balık işleme kapasitesine sahip olacak.

 


60,5 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğindeki gemi, derin okyanus balığı türlerini avlamak üzere tasarlandı. Yanmar 6EY26W ana makine ile donatılacak gemi 30 kişilik mürettebat için konforlu yaşam alanlarına sahip olacak. Argos Helena, Ervik Havfiske için bugüne kadar Tersan Tersanesinde inşa edilen 6. Gemi. Geçtiğimiz yıl teslim edilen Froyanes Junior ve Vestkapp ‘ın da içlerinde olduğu ilk 5 gemi, Atlantic ‘te başarılı şekilde balıkçılık faaliyetlerini sürdürüyorlar.


Tersan Tersanesi Genel Müdür Mehmet Gazioğlu, değerli iş ortakları Ervik Havfiske için 6. gemiyi inşa ediyor olmaktan büyük onur duyduklarını dile getirdi. “2011 yılında Norveç’e teslim ettiğimiz ilk anahtar teslim gemimizin sahibi olan Ervik Havfiske, bu teslimat ile İskandinavya Balıkçılık sektörüne girişimizin anahtarı olmuştu. Yıllar içinde büyüyüp gelişerek,6. Gemi ile taçlanan bu işbirliği Tersan Tersanesi için her zaman öncelikli bir öneme sahip olacaktır."

 

 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tersan,, 100., projesi, 'Argos, Helena'yı, denize, indirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı