Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
17 Kasım 2021 - Çarşamba 09:36 Bu haber 970 kez okundu
 
'Tekirdağ 59' Ro-Ro gemisi denize indirildi
Türkiye'nin en büyük Ro Ro gemisi "Balıkesir 10"dan sonra, "Tekirdağ 59" Ro-Ro gemisi de düzenlenen törenle denize indi.
GEMİ İNŞA Haberi
'Tekirdağ 59' Ro-Ro gemisi denize indirildi

Erdek Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetim kurulu tarafından Yalova Türkoğlu tersanesinde inşa ettirilen ve 60 milyon liraya mal olan Türkiye'nin ikinci büyük Ro-Ro yolcu gemisi denize indirildi.


8 gemi ile Erdek, Avşa-Marmara- Tekirdağ hattı Ro-Ro taşımacılığını üstlenen "Erdek Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi", Yalova Türkoğlu tersanesinde 17 aydır yapımı süren Türkiye'nin ikinci en büyük Ro-Ro gemisini törenle denize indirdi.

 


Yalova Türkoğlu tersanesinde hazırlanan törenle denize indirilen bin 800 gross tonluk devasa Tekirdağ 59 Ro-Ro gemisi 60 milyon liraya mal oldu.


Aralık ayı sonunda Bandırma-Ambarlı hattında sefer yapacak, 45 tır kapasiteli, 'Tekirdağ 59' Bandırma'dan Ambarlı'yı 3,5 saatte kat edecek. 100 metre boy, 22 metre genişliği bulunan devasa Ro-Ro "Tekirdağ 59" için açıklamada bulunan kooperatif başkanı Tuncay Aksoy, "Dünya deniz ticaretinde taşımak kadar, ulaşımdaki zaman sürecinin de önemli olduğunu, kooperatif filosuna katılan yeni Ro-Ro'nun mevcut hattın ulaşım süresini de azaltacağını kaydetti."

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 'Tekirdağ, 59', Ro-Ro, gemisi, denize, indirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı