Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 16:42 Bu haber 6221 kez okundu
 
TAB'dan 'Bildiklerinizi Unutun' webinarı
Türk Armatörler Birliği, gemi sahiplerinin, şirket yöneticilerinin, teknik müdürlerin ve diğer bölüm müdürlerinin, gemi kaptanları ve zabitlerinin, denizcilik üniversite ve fakültelerinin öğretim üyeleri ve öğrencilerinin, tersane ve gemi inşa sektörünün, deniz taşımacılığına destek veren tüm diğer sektörlerin, ilgili bakanlıkların konuya ilişkin çalışanlarını bu etkinliğe davet ediyor.
SEKTÖRDEN Haberi
TAB'dan 'Bildiklerinizi Unutun' webinarı

Seragazı Emisyonu Kuralları ve Yeni Uygulamalarıyla Gemi İşletmeciliği ve Gemiler Değişimin Eşiğinde. Çok Az Bir Süre Kaldı. Hazır Mısınız?
 
SPONSORLAR 
 
Premium Sponsor: GEPA FIBERGLAS 
 
Event Sponsorlar: ARKAS DENİZCİLİK VE CASSNK 
 
Webinar Tarih ve Saatleri 
 
11 Mart 2021 Perşembe 14.00 -15.30 
 
ETKİNLİĞİN TANITIMI: 
 
Küresel iklim değişikliği dünyada birçok endüstride yeni çevresel teknolojik gelişmeleri zorlarken, aynı teknolojik değişim deniz taşımacılığında da yaşanmakta, çok köklü ve mevcut gemileri neredeyse tamamıyla değiştirecek bir boyut ve hızda gerçekleşmektedir.
 
Yeni karbon emisyon limitleri, yeni sera gazı limitleri, bunlara bağlı verimlilik endeksleri, EEDI, EEXI, CII, operasyonel ve teknik verimlilik endeksleri, bunların getirdiği kısıtlamalar, yeni akaryakıt tipleri ve arayışları, makine ve sistemlerindeki değişiklik ihtiyaçları kısa vadede elimizdeki gemileri kullanışsız hale getirebilecek, mevcut gemiler belki de büyük boyutlarda değer kaybına uğrayabilecek ve birçok Türk Armatörü piyasadan çekilmek zorunda kalabilecektir. Bu bir senaryo değil gerçekleşebilecek bir yaklaşımdır. O nedenle gemi sahiplerinin bu konuyu bizlerin etkinlikleriyle takip etmeleri çok önem arz etmektedir.
 
Peki, biz bu çok yakında gelecek olan bu değişimlere ne kadar hazırız? Bu gelişmeleri hangi boyutta biliyoruz? Hangi boyutta takip ediyoruz? Gemi sahibi olarak bu yıkıcı teknolojik gelişime karşı hangi tedbirleri aldık, alıyoruz veya alacak mıyız?
 
Tüm bunlar Türk Armatörler Birliği tarafından 2021 yılında yıl boyunca sizlere sunulacaktır. İlk çalışmamız olan bu etkinlik konuya bir giriş ve farkındalık yaratma etkinliği olacaktır. Etkinlik programımız aşağıdadır. 
 
KONUŞMACILAR VE ETKİNLİK PROGRAMI 
Moderatör Harun Şişmanyazıcı, TAB Bilimsel Komiteleri (TABBK) Gemi İşletmeciliği Komite Direktörü ve TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi 
 
14.00-14.10 - Açış Konuşması - Cihan Ergenç 
TAB YK Başkan Yardımcısı, TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi, Er Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı 
 
14.10-14.30 - Regülasyonlar ve Kurallar Bağlamında IMO Kasım 2020 ayında MEPC 75 Toplantısında Gemilerin Geleceğini Değiştirecek Hangi Önemli Kararları Aldı? 
 
Serdar Atukeren, TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi, ClassNK Yeni İnşa ve İş Geliştirme Bölüm Müdürü 
 
14.30-14.50Yeni GHG Kurallarının Maliyetlerine Katlanabilecek miyiz? 2010 Çin ve 2012 Japon yapımı 2 mevcut kuruyük gemisinin GHG Kuralları kapsamında kısa vadede yaşayacakları süreç ve olası değişikliklerle tahmini maliyeti. 
 
A.Yaşar Canca, TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi, İnce Denizcilik DPA/Teknik Müdür, GEMİMO 2. Başkanı 
 
14.50-15.05 - Sera Gazı Emisyonlarının Azaltılmasına Yönelik Uygulamalar Çerçevesinde Rightship'in Değerlendirme Sistemi Nasıl Şekilleniyor? Kiracılar ve terminaller gelecekte hangi GHG kriterlerine sahip gemileri daha çok tercih edebilirler?
 
Yücel Yıldız, Rightship Vetting Superintendent / Customer Engagement Officer EMEA 
 
15.05-15.25 - 1,5-2 Senemiz Kaldı: Mevcut Gemiler kullanılabilir mi, neler yapılabilir? 
                     
A.İbrahim Kontaytekin, TAB Yönetim Kurulu Üyesi, TAB Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Başkanı, ARKAS Denizcilik Başkan Yardımcısı
 
WEBINAR'a katılım için; 
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Rosfk8SDR_it-cTSp3f30A  (Webinar ID 827 8782 3731) zoom linkinden kayıt formunu doldurarak kayıt yapılması gerekmektedir. Ayrıca www.armatorlerbirligi.org.tr adresli WEB sitemizden de WEBINAR ile bilgilere ulaşılabilmektedir. Diğer taraftan armatorler@armatorlerbirligi.org.tr mail adresimizden de kayıt yapabilir ve 212- 252 6263 nolu telefonumuzdan sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
KİMLER KATILMALI? 
Son gelişmelerin önemine binaen bu etkinliğe tüm sektör katılım sağlayabilir. 
 
Gemi sahiplerinin, şirket yöneticilerinin, teknik müdürlerin ve diğer bölüm müdürlerinin, gemi kaptanları ve zabitlerinin, denizcilik üniversite ve fakültelerinin öğretim üyeleri ve öğrencilerinin, tersane ve gemi inşa sektörünün, deniz taşımacılığına destek veren tüm diğer sektörlerin, ilgili bakanlıkların konuya ilişkin çalışanlarının bu etkinliğe katılımı konunun içeriği açısından ayrıca önem arz etmektedir. 
 
Webinarımız ücretsizdir.
Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TAB'dan, 'Bildiklerinizi, Unutun', webinarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı