Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 16:06 Bu haber 665 kez okundu
 
Seyşeller Liman Başkanlığı Sanmar’dan yeni bir römorkör satın aldı
Seyşeller Liman Başkanlığı (SPA), 40 metre daha uzattığı Victoria limanında kullanmak üzere Sanmar'dan Boğaçay XLI serisi römorkör satın aldı.
KURUMSAL Haberi
Seyşeller Liman Başkanlığı Sanmar’dan yeni bir römorkör satın aldı

Robert Allan tarafından sadece Sanmar tersanesi için tasarlanan Boğaçay XLI römorkörü, 24.4 m boyunda, 11.25 m genişliğinde ve maksimum draftı 5.70 m. Her biri 1800 rpm’de 1.765 kW güç üreten bir çift Caterpillar 3512C ana makineye sahip. İç çeperleri paslanmaz çelikten üretilen, yüksek verimlilikli nozullar içinde 2.400 mm çaplı pervaneleri çeviren, karbon şaftlı Rolls Royce type US 255 FP azimuth drive’larla donatıldı. Yardımcı jeneratör setleri de Caterpillar’dan – bir çift 99ekW 400v 50 Hz C4.4s. Ana makine aynı zamanda köprü güvertesinin ön kısmında yer alan, 1.200 m3/s kapasiteye sahip FFS monitöre sahip dış yangın söndürme tesisini besleyen pompaya da güç veriyor. 

 

Bu makine kombinasyonu römorköre 60 tonluk bir çekme gücü ve 12 knot’luk bir serbest hız sağlıyor. DMT tarafından üretilen çift tamburlu frekans kontrollü ana çekme vinci baş güvertede bulunuyor.

 

“Tüm standartları yerine getirdi”
SPA’nın Denizcilik Mühendisliği Direktörü Jean-Paul Marie, yeni römorkör hakkında şunları söyledi: “En son teknoloji ve filomuzda kendi türünün tek örneği olacak. Bize kesinlikle çok destek olacak ve tam zamanında geliyor. Sanmar üstünde anlaştığımız tüm standartları yerine getirdi.”

 

“Sadece gemi değil dostluk da inşa eden ve kalite sunan bir şirket”
SPA Liman Başkan Yardımcısı Allen Chetty ise, “Sanmar sadece gemi değil dostluk da inşa eden ve kalite sunan bir şirket. Seyşeller Liman Başkanlığı tarafından satın alınan römorkör konvansiyonel olmayan ilk römorkörümüz ve Sanmar ASD römorkörlere geçişte yönetmesi için seçilen ortağımız. Teknik teslim sırasında, Sanmar personeli tüm sorularımızı yanıtlamak ve taleplerimizi yerine getirmek için en iyisini yaptı,” dedi.

 

Sanmar Ticari Direktörü Rüçhan Çıvgın ise, Sanmar için müşterileriyle uzun vadeli güven ilişkileri kurmak ve yürütmek için her zaman elinden gelenin fazlasını yapmanın ne kadar önemli olduğunun altını çizdi. Çıvgın sözlerine şöyle devam etti, “Tüm başarılı şirketlerde olduğu gibi müşterilerimiz her şeyden önce geliyor ve SPA’daki yeni dostlarımızın ihtiyaçları arttıkça Sanmar’a dönecek kadar güven ve memnuniyet duyacağını umuyoruz.”

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Seyşeller, Liman, Başkanlığı, Sanmar’dan, yeni, bir, römorkör, satın, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı