Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 14:28 Bu haber 4572 kez okundu
 
NYK, dört LNG yakıtlı gemi için sözleşme imzaladı
Japon nakliye hattı NYK, dört büyük sıvılaştırılmış doğal gaz yakıtlı araç taşıyıcıları (PCTC'ler) için bir sözleşme imzaladı.
GEMİ İNŞA Haberi
NYK, dört LNG yakıtlı gemi için sözleşme imzaladı

Gemi inşa sözleşmesi, Çin'in Najing kentindeki Çin Tüccarları Jinling Tersanesi ile imzalandı ve 7.000 CEU kapasiteli dört geminin LNG ile doldurulması çağrısında bulundu. Teslimat şu anda 2022 ve 2023 için planlanıyor ve bu noktada gemiler Avrupa ve Orta Doğu'daki rotalara tahsis edilecek.

 

NYK, gemilerin WinGD'nin X-DF2.0 iCER ana motorunu ilk kez kullanacağını belirtti; bu, inert gaz kullanımıyla yakıt tüketimini ve emisyonları azaltarak LNG yakıtından metan emisyonlarının yüzde 50'ye kadar azalmasına neden oldu. Gemiler ayrıca, SOx, NOx ve karbon emisyonlarını yaklaşık yüzde 40 veya daha fazla önemli ölçüde azaltmak için hibrit akü teknolojisi ve optimize edilmiş bir gövde içerecek.

 

NYK, 2050'ye kadar ton-kilometre CO2 emisyonlarını yüzde 50 azaltma hedefinin bir parçası olarak, önümüzdeki on yıl içinde mevcut PCTC filosunu yaklaşık 40 yeni inşa edilmiş LNG yakıtlı gemi ile değiştirmeyi amaçladığını söylüyor. 2030'ların ortalarından itibaren hidrojen ve amonyak gibi yakıtlarla çalışan emisyon gemileri.

 

NYK, Japon yapımı olan ilk LNG yakıtlı Sakura Leader PCTC'yi Ekim ayında teslim aldı. Şirket ayrıca, teslimatının 2022 için planlandığı Japonya'da ikinci bir gemi inşa ediyor.

 

Gemi Bilgileri:

Toplam uzunluk: 199.90 metre
Genişlik: 38.00 metre
Toplam araba kapasitesi: 7.000 adet
Brüt tonaj: 72.800 ton
Bayrak: Karar verilecek

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: NYK,, dört, LNG, yakıtlı, gemi, için, sözleşme, imzaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı