Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 14:12 Bu haber 2505 kez okundu
 
Neptün Deklerasyonu’nu TKKD'de imzaladı
Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği, denizcilerin yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılması için hazırlanan Neptün Deklarasyonunu imzaladı.
SEKTÖRDEN Haberi
Neptün Deklerasyonu’nu TKKD'de imzaladı

Global Maritime Forum girişimiyle başlatılan ve ICS, BIMCO, INTERTANKO, INTERCARGO gibi 650’nin üzerinde uluslararası denizcilik şirketi ve kuruluşun imza attığı “Gemi İnsanlarının Refahı ve Değişimi Hakkındaki Neptün Deklarasyonu’na Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) de imzacı olarak katıldı.

 

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği’nden yapılan açıklamada:
“Dünyada 650’nin üzerinde organizasyon ve kurumun imzaladığı Neptün Deklarasyonu’nu imzalayan ilk kılavuzluk birliği olarak denizcilerin her fırsatta yanlarında olmaya devam edeceğiz” denildi.

 

Neptün Deklarasyonu ile gemi insanlarının kilit çalışanlar olarak tanınması ve COVID-19 aşısında öncelikli meslek grubu olarak belirlenmesi, mevcut en iyi uygulamalar baz alınarak yüksek standartlarda sağlık protokollerinin oluşturulması ve uygulanması, gemi insanlarının değişimlerini kolaylaştırmak amacıyla gemi işletmecileri ve kiracıları arasındaki iş birliğinin artırılması ve önemli denizcilik merkezleri arasında havayolu bağlantılarının kurulması amaçlanıyor.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Neptün, Deklerasyonu’nu, TKKD'de, imzaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı