Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
09 Temmuz 2021 - Cuma 16:27 Bu haber 582 kez okundu
 
MSC Group Cruise bölümü ve Fincantieri’den yeni terminal inşası
MSC Group Cruise Bölümü ve Fincantieri, Fincantieri Infrastructure Florida tarafından kruvaziyer endüstrisinin Kuzey Amerika ve Karayipler'deki merkezi olan PortMiami'de yeni mega bir kruvaziyer terminali inşası için bir sözleşme imzalandığını duyurdu.
KURUMSAL Haberi
MSC Group Cruise bölümü ve Fincantieri’den yeni terminal inşası

Yeni terminal, yaklaşık 350 milyon Euro'luk bir yatırımdan ve her gün geçiş yapan 36.000 kadar yolcu ile aynı anda üç yeni nesil gemiye hizmet verecek çok seviyeli merkezi bir yapıdan oluşacak. Ödüllü küresel mimarlık firması Arquitectonica tarafından tasarlanan yapının Aralık 2023'e kadar tamamlanması planlanıyor. 

 


Yeni terminal, Şirketin en büyük ve çevre açısından en yüksek performanslı yolcu gemilerini barındırabilecek. Bunlar arasında, MSC Cruises'ın şu anda Monfalcone'deki Fincantieri tersanesinde tamamlanmak üzere olan ve bu yıl hizmete girdiğinde Miami dışında konuşlandırılması planlanan en yeni amiral gemisi MSC Seashore ve filonun gelecekteki LNG ile çalışan World Class gemileri yer almaktadır.


PortMiami'nin kıyıdan elektrik bağlantısı planlarına uygun olarak, orada konuşlandırılan şirketin gemileri, rıhtımdaki yerel elektrik şebekesine bağlanmaya hazır durumda olacak.


MSC Group Cruise Bölümü Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago şunları söyledi: “MSC Group, son 35 yıldır dünyanın önde gelen konteyner taşımacılığı ve hem kargo hem de yolcular için terminal operatörlerinden biri olarak büyüyen rolümüz sayesinde ABD ekonomisinde önemli bir nokta olmuştur. Miami bu konuda her zaman kilit bir merkez olmuştur ve PortMiami'deki yeni MSC Terminali, bu önemli denizcilik merkezindeki genel varlığımızı pekiştirecektir.”


Fincantieri CEO'su Giuseppe Bono şunları söyledi: “Miami, şüphesiz dünya cruise turizminin merkezi ve tüm Karayip bölgesi için ideal bir nokta ve bu nedenle İtalya'da yapılanların en iyilerini temsil edecek bir çalışmaya ev sahipliği yapmak üzere mükemmel bir vitrin olacak.”


Yeni terminal binasında yolcu hizmetleri için son teknoloji tesislere ek olarak ofis alanları, en az 2.400 araçlık çok katlı otopark ve yeni bir yol bağlantısı yer alacak.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MSC, Group, Cruise, bölümü, ve, Fincantieri’den, yeni, terminal, inşası,
Yorumlar
Haber Yazılımı