Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 20:05 Bu haber 694 kez okundu
 
MİLGEM sınıfı korvetin dizel motorları sevk edildi
Pakistan'a ihraç edilecek Türk Loydu Klası altında inşa edilen 3'üncü MİLGEM sınıfı korvette kullanılacak yardımcı dizel motorlar sevk edildi.
SAVUNMA SANAYİ Haberi
MİLGEM sınıfı korvetin dizel motorları sevk edildi

Türk Loydu tarafından yapılan açıklamada:

 

Yardımcı dizellerinin kabulleri Pakistan, ASFAT, İŞBİR ve Türk Loydu ekiplerinin katılımı ile başarıyla sonuçlandı ve sevkleri gerçekleştirildi.


Türk savunma sanayisinin tek kalemde gerçekleştirdiği en büyük ihracat atılımı olan ve tamamı Türk Loydu Klaslı olacak 4 adet Pakistan MİLGEM Korvet projesi 11 Mart 2019 tarihinde fiili olarak başlamış ve ilk korvetin Ağustos 2023 ayında Türkiye’de teslim edilmesi planlanmıştır.


MİLGEM korvetler; suüstü, hava ve denizaltı savunma harbi, keşif gözetleme, asitmetrik tehditlere karşı savunma ve komuta kontrol görevlerini yapmak üzere tasarlanmıştır. Geminin tam boyu 99 buçuk metre ve azami genişliği 14.4 metredir. 2 bin 400 ton deplasmanı ve 3.9 metre draftıyla iki dizel makine ve bir gaz türbini ile saatte 29 deniz mili sürat yapabilme kabiliyetine sahiptir. Gece ve gündüz helikopter harekatı yapabilecek, 10 tonluk bir helikopter için gerekli platform hangar ve kapsamlı destek ekipmanlarına sahip olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MİLGEM, sınıfı, korvetin, dizel, motorları, sevk, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı