Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 17:32 Bu haber 645 kez okundu
 
Med Marine iki Med-P16 Pilot Botunu Nijerya'ya Teslim Etti
Med Marine ve IBK Ltd., geçtiğimiz Kasım ayında Nijerya Liman İdaresi’nin Nijerya’daki Lagos’taki operasyonları için MED-P16 serisi iki pilot bot sözleşmesi imzalamıştı.
GEMİ İNŞA Haberi
Med Marine iki Med-P16 Pilot Botunu Nijerya'ya Teslim Etti

Nijerya Liman İdaresi, iki yüksek kaliteli pilot teknesini bu hafta teslim aldı. Her iki bot da, özel bir nakliye gemisiyle Türkiye'den Nijerya'ya gönderildi. Kardeş gemiler PC OBONOMA ve PC BADARIYA olarak adlandırıldı.

 

PC OBONOMA'nın 360 derecelik sanal turuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:

https://medmarine.com.tr/tour/MED-P16/index.html

 

Med Marine İş Geliştirme Uzmanı Can Cicioğlu: “Nijerya Liman İdaresi tarafından işletilecek IBK Ltd'ye son teknoloji MED-P16 sınıfı iki pilot botu teslim ettiğimiz için çok mutluyuz. MED-P16 sınıfı pilot botları, pilot biniş operasyonlarının gereklerine özgü benzersiz özellikler sunmaktadır. Teknelerin yapım sürecinde Med Marine, IBK Ltd ve Nijerya Liman İdaresi arasındaki iyi iletişim ve işbirliği sayesinde, iki adet yüksek kaliteli pilot botumuzu teslim ettik. Bu satışın, uzun vadeli bir ilişkiye zemin hazırlamasını umuyoruz."

 

Camarc tarafından tasarlanan MED-P16 serisi pilot tekneler, çelik gövdeli ve alüminyum yapıya sahip ve çift çeneli gövdelerinin yanı sıra her yönden olağanüstü deniz tutuşu sağlar.

 

 

Her gemi 16,50m uzunluğunda ve 4,8m genişliğinde olup 22 deniz miline kadar hızlanır. Kompleman alanı, 2 mürettebat ve 6 pilot barındırır. Alt konaklama birimine erişim, kaptan köşkünün arka ucundaki limana doğru yapılır. Alt konaklama, yemek alanı, WC, mutfak, depo alanları ve 2 kişilik kabini içerir.

 

 

Tasarım özelliklerinden bazıları:

Uzunluk: 16,5 m
Beam O.A. : 4,8 m
Su Çekimi: 1,3 m


Nijerya Liman İdaresi Hakkında:

Nijerya Liman Otoritesi (NPA), Nijerya'daki Limanları yöneten ve işleten bir Federal Hükümet kurumudur. Başlıca limanlar arasında; Lagos Liman Kompleksi ve Tin Can Adası Liman Kompleksi, Cross River Eyaletindeki Calabar Liman Kompleksi, Warri'deki Delta Limanları, Delta Eyaleti ve Rivers Liman Kompleksi ve her ikisi de Rivers Eyaleti’nde bulunan Onne Liman Kompleksi bulunmaktadır.

 

Premiere Limanı (Apapa Quays) olarak da anılan Lagos Liman Kompleksi, Nijerya'daki en eski ve en büyük limandır. Apapa, Lagos Eyaleti ve Nijerya'nın ticaret merkezinde yer almaktadır.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Med, Marine, iki, Med-P16, Pilot, Botunu, Nijerya'ya, Teslim, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı