Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 16:49 Bu haber 664 kez okundu
 
Med Marine, buz sınıfı Tundra3000 römorkörü için deniz denemelerine başladı
Med Marine’in 30m 60TBP ASD buz sınıfı römorkörü Svitzer Embla, iki siparişten ilki Mart 2021'de Med Marine tarafından teslim edildi. Her iki gemi de Med Marine Group'a ait Ereğli Tersanesi'nde inşa edildi.
DENİZ TİCARETİ Haberi
Med Marine, buz sınıfı Tundra3000 römorkörü için deniz denemelerine başladı

TundRA 3000 / MED-A3060-ICE, Robert Allan tarafından zorlu kış koşullarındaki operasyonlar için tasarlanmış sağlam bir tasarımdır ve Svitzer’in Kuzey Avrupa filo operasyonları için mükemmel uyum gösterir. Yüksek kaliteli ve iyi tasarlanmış bu gemiler, üretilen diğer römorkörlerle kıyaslandığında bazı ayırt edici özelliklere sahiptir. Çekme vinci, güvertenin içinden geçen gövde vasıtasıyla kıçta da çalışabilir. Ayrıca şiddetli soğuk hava koşullarında bile mükemmel performans elde etmek için kapalı bir alanda bulundurulur.


Gemiler teslim edildikten sonra İskandinavya'da faaliyet gösterecek ve ağırlıklı olarak Danimarka ve İsveç'teki limanlara hizmet verecek.


Önde gelen küresel römorkaj operatörü Svitzer Europe, İskandinavya'daki operasyonlarını desteklemek için özel olarak tasarlanmış iki yeni buz kırıcı römorkörden ilkini Med Marine'den teslim aldığını geçtiğimiz haftalarda duyurdu.


Deniz denemeleri tamamlandıktan sonra, gemi Mayıs 2021'de teslim edilecek. İkinci römorkör - Svitzer Edda –‘nın, İskandinavya'nın her yerinden çok çeşitli müşterilere hizmet verecek olan Danimarka'ya gönderilmesi bekleniyor. Her iki buz sınıfı römorkör, Svitzer'in İskandinavya'daki müşterilerine sunduğu hizmet seviyesini ve Svitzer’in bölgedeki varlığını daha da güçlendirecektir.


TundRA 3000 / MED-A3060-ICE tasarımının özellikleri:


Genel Uzunluk: 30m
Gövde Genişliği: 12.6m
Uzun Kiriş (Usturmaçalar dahil): 13,2 m
Kalıplanmış Derinlik: 5.7m
Maksimum Draft: 5,6 m
Brüt Tonajı: <500GT
Minimum Bollard Çekme: 60 tbp
Güç: Yaklaşık. 3900 kW

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Med, Marine,, buz, sınıfı, Tundra3000, römorkörü, için, deniz, denemelerine, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı