Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 14:46 Bu haber 4262 kez okundu
 
Med Marine, 100. römorkörü için sac kesim töreni düzenledi
2004 yılında Med Marine tarafından inşasına başlanan ve 2006’dan beri Karadeniz Ereğli’de faaliyet gösteren Ereğli Tersanesi, 100. römorkörünü inşa etmek için ilk adımı attı.
GEMİ İNŞA Haberi
Med Marine, 100. römorkörü için sac kesim töreni düzenledi

Med Marine'den yapılan açıklamada:

 

15 Mart 2021 günü tersanede gerçekleşen sac kesme törenine, Karadeniz Ereğli Kaymakamı Sn. İsmail Çorumluoğlu katılım gösterdi. Çorumluoğlu’nun yanı sıra; Ereğli Liman Başkanı Ali Görkem de Med Marine CEO’su Recai Hakan Şen, Tersane Müdürü Kemal Bektaş, Tersane Üretim Müdürü Ayhan Akyol ve Mali İşler Müdürü İpek Abdullahoğlu ile birlikte törende yerini aldı.

 

Kullandığı römorkörleri Ereğli Gemi Tersanesi’nde kendisi inşa eden Med Marine; römorkör, kimyasal / petrol tankerleri, palamar ve pilot botları dahil olmak üzere 200’e yakın projenin yapım ve teslimatlarını başarıyla tamamlamıştır.


Sac kesme töreni gerçekleştirilen, 25 m’lik, 75 ton çekme gücündeki ASD tipi ER100 isimli römorkörün, önceki römorkörler gibi yüksek teknoloji ile donatılması planlanıyor.

 

Sayın Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu ve Liman Başkanı Sn. Ali Görkem’e, değerli katılımları ve sektörümüze olan destekleri için teşekkür ederiz.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Med, Marine,, 100., römorkörü, için, sac, kesim, töreni, düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı