Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 16:59 Bu haber 1461 kez okundu
 
Marina için yıkım kararı
Alışveriş merkezi statüsüne evrilen ve büyük tartışmalara neden olan Mersin Yat Limanı için tüm yapı ruhsat belgeleri ile yapı kullanma izin belgeleri iptal kararı verildi.
YAT - MARİNALAR Haberi
Marina için yıkım kararı

Marina niyetine kurulan ve yıllar içinde alışveriş merkezine dönüşen Mersin Yat Limanı ile ilgili karar verildi.

 

Mersin 2. İdare Mahkemesi Yat Limanı inşaatına ilişkin tüm yapı ruhsatı belgeleri ve yapı kullanma izin belgelerinin iptaline karar vermişti. Mahkeme’nin bu kararının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de ruhsatları iptal etti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şu şekilde; “Mersin Yat Limanı inşaatına ilişkin Müdürlüğümüzce düzenlemiş tüm yapı ruhsatı belgeleri ve yapı kullanma izin belgeleri iptal edilmiştir.”


Ayrıca bakanlık Marina’da canlı müzik izinlerin de iptal ettiğini açıkladı. 

 

Konuyu uzun yıllardır takip eden Araştırmacı Yazar Abdullah Ayan, kararı sosyal medyasında paylaştı. Ayan, “Yat limanı niyetine oluşturulan alışveriş merkeziyle ilgili şehircilik müdürlüğü yargı kararına uydu ve tüm yapı ruhsatları, yapı kullanım izin belgeler, iş yeri açma ve çalışma ruhsatları iptal edildi. İşte yıllardır sürdürülen mücadele sonunda çıkan 16 Eylül 2020 günlü tarihi karar” dedi. 

 

Liman ile ilgili artık ne olacağını da açıklayan Ayan, “Mersin yat limanı ile ilgili ne olacak diyenlere çok açık, net anlaşılır biçimde ne olması gerektiğini anlatayım; Marnalar için koyulmuş yüzde 5 inşaat alanı 5,5 metre yüksekliğe uyulacak. Kaçak bölümler yıkılacak. Sonra da herkes işine gücüne bakacak. Hepsi budur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Mersin Haberci - Ayşenur Önal

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Marina, için, yıkım, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı