Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 16:14 Bu haber 669 kez okundu
 
'Leonardo da Vinci' yılın ikinci yarısında hizmet verecek
Norveç'in Brattvåg kentindeki Vard tersanesi tarafından Prysmian Group için inşa edilen dünyanın teknolojik açıdan en gelişmiş kablo döşeme gemisi “Leonardo da Vinci” nin yılın ikinci yarısında teslim edilmesi planlanıyor.
DÜNYA Haberi
'Leonardo da Vinci' yılın ikinci yarısında hizmet verecek

İmzalanan sözleşme kapsamında, yeni Prysmian amiral gemisi, Prysmian Group'un farklı alanlarda faaliyet gösteren diğer üç kablo döşeme gemisinin yönetimini halihazırda yürüten Monte Carlo'nun Sea World Management tarafından yönetilecek. 

 

Sea World Management CEO'su Roberto Corvetta “Bu yeni sözleşme, büyük bir gurur kaynağı, diğer üç özel Prysmian gemisinin yönetimini ne kadar dikkatli üstlendiğimizi kanıtlıyor; böylece Sea World Management'ın teknik açıdan daha karmaşık gemileri de çalıştırma konusundaki teknik yeteneğine tanıklık ederek, bu sayede işlevlerinin optimizasyonunu sağladı” dedi.

 

Prysmian'ın yeni kablo döşeme gemisi için sözleşmenin imzalanması, pandemik kısıtlamalar nedeniyle çok zor bir dönemde Sea World Management (SWM) ile Prysmian Group arasındaki işbirliğini güçlendirdi.

 

3000 metre derinliğe kadar kablo döşeyebilen bu gemi, piyasadaki en yüksek kapasiteye sahip 10.000 ve 7.000 ton kapasiteli iki döner platformla donatılmıştır.

 

Gemi, Wartsila WST-24R'nin kablo döşeme işlemleri sırasında maksimum stabilite sağlayabilen ve gemideki alan kullanımını en aza indirebilen geri çekilebilir iticileriyle donatılmış ilk gemidir.

 

Leonardo da Vinci, son tahminlere göre yıllık yüzde 12'nin üzerindeki büyüme oranı sayesinde 2025 yılına kadar toplam 26,16 milyar dolar ciroya ulaşması gereken denizaltı kabloları pazarında faaliyet gösterecek.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 'Leonardo, da, Vinci', yılın, ikinci, yarısında, hizmet, verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı