Haber Detayı
15 Temmuz 2020 - Çarşamba 14:55 Bu haber 4641 kez okundu
 
Lamborghini’den nefes kesen süper yat
Dünyanın en özel otomobil modellerine imzasını atan Lamborghini, bu sefer bir ortaklığın meyvesi olan 4 bin beygirlik nefes kesici süper yat ile karşımızda.
YAT - MARİNALAR Haberi
Lamborghini’den nefes kesen süper yat

Lamborghini imzalı otomobil modelleri tam anlamıyla hayalleri süslüyor. Ancak firmanın araçlarına hem tasarımları, hem de güçleri hem de fiyatlarıyla çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Şimdi ise karşımızda Lamborghini’nin imzasını taşıyan bir deniz aracı yer alıyor. 

 

The Italian Sea Group ortaklığında geliştirilen lüks yat, 2020 Lamborghini Sian FKP 37‘den ilham alan bir tasarım harikası. Firmanın kışkırtıcı çizgilerini denize taşıyan bu araç, gerçek Lamborghini‘lerin kokpit tasarımını da benimsiyor. Bu inanılmaz aracın merkezinde ise toplam tam 4 bin beygir (2.000 x 2) güç sunan iki adet V12 motor yer alıyor. Gövdesinin firmanın otomobilleri gibi tamamen karbon fiber kullanılarak üretildiği aktarılan yat, yaklaşık 20 metre uzunluğunda ve toplam 24 ton ağırlığında. Maksimum 60 knot hıza çıkabildiği aktarılan Lamborghini süper yat, kesinlikle son dönemde gördüğümüz en dikkat çekici deniz araçları arasında yer alıyor. 

 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör:
Etiketler: Lamborghini’den, nefes, kesen, süper, yat, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı