Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
29 Ağustos 2021 - Pazar 21:53 Bu haber 691 kez okundu
 
KOSDER'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
26 Ağustos 1922’de başlayan ve 30 Ağustos 1922’de milletimizin zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi şanlı tarihimizin dönüm noktalarından birisidir.
GÜNCEL Haberi
KOSDER'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliği, inancı ve kahraman ordumuzun üstün cesaretiyle kazanılmış bu zafer; Türk milletinin yeniden doğuşunu tüm dünyaya ilan etmiş, hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerini atmıştır. Milletimizin hiçbir durum ve şartta özgür yaşama iradesinin elinden alınamayacağı bir kez daha ispat edilmiş, bu kıymetli coğrafyadaki varlığımız teminat altına alınmıştır. İstiklal Savaşımızın en mühim aşamalarından olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk halkının birlik ve beraberlik bilinciyle milli egemenlikten sonsuza dek vazgeçmeyeceğinin en açık göstergesidir. Çağdaş uygarlıklar seviyesine çıkma adına bizlere aydınlık bir yol çizen ve haklı gururunu iliklerimize kadar hissettiğimiz büyük zaferi, bu şuurla gelecek nesillere aktarmak ve yaşatmak en önemli vazifemiz olmaya devam edecektir.  

 

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, bağımsızlık yolunda canlarını feda eden tüm istiklal şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Zeynep Pınar Kalkavan Sesel
Yönetim Kurulu Başkanı
Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: KOSDER'den, 30, Ağustos, Zafer, Bayramı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı