Total Lub Marine
Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 16:48 Bu haber 7965 kez okundu
 
İyidere Lojistik Limanı için kamulaştırma kararı
Rize'de hayata geçirilen İyidere Lojistik Limanı projesi çerçevesinde bazı alanların kamulaştırılmasına yönelik Resmi Gazete kararı yayımlandı.
LOJİSTİK Haberi
İyidere Lojistik Limanı için kamulaştırma kararı

Rize’nin İyidere ilçesinde yapılacak Lojistik Merkez için İkizdere ilçesine bağlı Cevizlik ve Gürdere Köylerindeki bazı taşınmazlar ile muhdesat için acele kamulaştırma kararı alındı.

 

Rize İyidere Lojistik Limanı İnşaatı Projesi kapsamında deniz dolgusunda kullanılacak hammaddenin temini amacıyla ihtiyaç duyulan taşocağı ile bağlantı yoluna isabet eden bazı taşınmazların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü) tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Resmi Gazete'de yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

 

“Rize İyidere Lojistik Limanı İnşaatı Projesi kapsamında deniz dolgusunda kullanılacak hammaddenin temini amacıyla ihtiyaç duyulan taşocağı ile bağlantı yoluna isabet eden ve ekli plan listede bulundukları yer ve ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazlar ile muhdesatın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü) tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27nci naddesi gereğince karar verilmiştir.”

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İyidere, Lojistik, Limanı, için, kamulaştırma, kararı,
Yorumlar
Haber Yazılımı