Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 14:26 Bu haber 2386 kez okundu
 
İstanbul Deniz Limanları Güvenlik Toplantısı yapıldı
İstanbul Deniz Limanları Güvenlik Toplantısı, İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Hasdal Hizmet Binası’nda yapıldı.
LİMANLAR Haberi
İstanbul Deniz Limanları Güvenlik Toplantısı yapıldı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında gerçekleştirilen, Vali Yardımcısı Şevket Atlı,  İl Jandarma Komutanı Tuğg. Nuh Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Alb. Tayfun Paşaoğlu ile ilgili il, ilçe ve bölge müdürleri, liman başkanlarının yer aldığı toplantıya, DTO'yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve Başkan Yardımcısı Recep Düzgit katıldı. 

 

Toplantıda; İstanbul Liman Başkanı Muhammet Erdoğan, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı’ndan Yarbay Özgür Koçan, Deniz Limanı Şube Müdür Vekili 3.Sınıf Emniyet Müdürü Muhammet Hanifi Zengin, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın Özden, Galataport İstanbul Liman İşletmesi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan birer sunum gerçekleştirdiler.

 

Toplantıda, İstanbul limanlarının güvenliğiyle ilgili istişarede bulunuldu.

 

 

Vali Yerlikaya, toplantıda katılımcılara hitaben gerçekleştirdiği konuşmasında;

 

“Dünyada eşi benzeri olmayan bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehre hep birlikte hizmet ediyoruz. İstanbul; iki kıtanın birleştiği, 123 dünya devletinden daha fazla nüfusa sahip bir liman şehri. Bugün limanlarımızın güvenliğiyle ilgili istişare edeceğiz.” diyerek toplantıda yapılacak istişarelerin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

Toplantı, Vali Yerlikaya’nın değerlendirmeleri ile sona erdi.

 

 

 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İstanbul, Deniz, Limanları, Güvenlik, Toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı