Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 21:59 Bu haber 4390 kez okundu
 
İki liman birleşiyor
Anvers ve Zeebrugge liman idareleri bir araya gelerek limanlarını birleştirmek için bir anlaşmaya vardılar.
LİMANLAR Haberi
İki liman birleşiyor

Bir yıl sürmesi beklenen birleşmenin tamamlanmasıyla limanlar, Anvers-Bruges Limanı adı altında faaliyet gösterecek.

 

Bu birleşmenin limanların küresel tedarik zinciri içindeki konumlarını güçlendireceğini ve sürdürülebilir büyüme yolunda ilerleme sağlayacağı söyleniyor.

 

Anvers Liman İdaresi başkanı Annick De Ridder yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır beklenen bir birleşmeyi gerçekleştirdik ve bu tarihi anlaşmadan gurur duyuyoruz. Güçlerimizi birleştirerek Avrupa'nın küresel limanı olma yolunda ilerlerken, aynı zamanda tonaj açısından en önemli konteyner limanı, sağlam bir RoRo limanı ve Avrupa'nın en büyük dökme yük limanlarından biri olma konumumuzu da güçlendiriyoruz. Bu bizi mevcut müşterilerimiz, yeni yatırımcılar ve diğer tüm potansiyel paydaşlar için daha da çekici hale getirecek ve tartışmasız Flanders ekonomisinin ana itici gücü olacağız. Ancak, iki limanı bir araya getirme amacımız, sadece tonaj ve TEU'lardan çok daha fazlasıdır. Düşük karbonlu bir ekonomiye geçişe daha da sıkı bir şekilde odaklanmamızı ve tedarik zincirinin dijitalleşmesi ile ilgili çabalarımızı sürdürmemizi sağlayacaktır.'' dedi.

 

Bruges Belediye Başkanı ve Zeebrugge Liman İdaresi Başkanı Dirk De fauw ise şunları ekledi: “Anvers limanı ile güçlerimizi birleştirmeyi ve bunu yaparak Avrupa'ya açılan en önemli kapı olarak konumumuzu güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz. Zeebrugge, dünyanın en büyük otomotiv limanı, önde gelen bir RoRo limanı ve deneyimli, son teknolojiye sahip bir merkez. Kendi güçlü yönlerimizi Anvers'in sunduğu niteliklerle birleştirerek daha fazlasını ve daha iyisini yapabileceğiz. Bunu ortak liman operasyonlarımız, şehrimiz ve bölgemizin menfaatine ve dikkate alınarak gerçekleştireceğiz. Ortak ekonomik ve uluslararası konumumuzu güçlendirirken aynı zamanda genel olarak toplum için katma değer yaratacağız. 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İki, liman, birleşiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı