Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
03 Kasım 2021 - Çarşamba 16:19 Bu haber 596 kez okundu
 
Gemi sevk idare belgesi kursu ve sınav başvuruları başladı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapan vatandaşlar için eğitim ve sınav düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
EĞİTİM Haberi
Gemi sevk idare belgesi kursu ve sınav başvuruları başladı

Türkiye’nin tüm iç sularında geçerliliği olan sertifikanın yolu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyenin verdiği Gemi Sevk ve İdare Belgesi kursu ve sınavından geçiyor. İkincisi düzenlenecek olan kursa yüksek katılım bekleniyor. 


Ulaşım Daire Başkanlığı İç Sular Şube Müdürlüğü, Şanlıurfa ve içlerinde bulunan gezi, balıkçı, feribot, yolcu tekneleri ve özel gemileri kullanmak isteyen vatandaşların talebi üzerine, Gemi Sevk ve İdare Belgesi Eğitimi verecek. 


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Mersin Liman Başkanlığı tarafından, programa katılanlara önce eğitim verilecek, ardından da Gemi Sevk ve İdare Belgesi Sınavı yapılacak. Verilecek olan eğitimin ardından yapılacak olan sınavda başarı gösteren kursiyerler, iç sularda belirtilen su taşıtlarını kullanabilecekler.


Başvuru Şartları

Gemi Sevk ve İdare Sınavına girmek isteyen vatandaşların kimlik fotokopisi, öğrenim belgesi, sağlık raporu ve 8 adet fotoğrafla birlikte 30 Kasım 2021 Salı tarihine kadar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı İç Sular Şube Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekiyor.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Gemi, sevk, idare, belgesi, kursu, ve, sınav, başvuruları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı