Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 16:42 Bu haber 6328 kez okundu
 
'Filyos Limanı’na 12 km’lik demiryolu yapılacak'
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eygün, Filyos Limanı'nın demiryolu ve kara yolu bağlantılarını sağlamak için proje hazırladıklarını söyledi.
LİMANLAR Haberi
'Filyos Limanı’na 12 km’lik demiryolu yapılacak'

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Filyos Çalıştayı'nda konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eygün, Filyos'ta 12 kilometrelik bir demiryolu yapılacağını ifade ederek,

 

"Bunun da hazırlıklarını yapmaktayız. Filyos Liman'nın hem ulusal hem de uluslararası demiryolu ağına bağlanması Türkye'nin herhangi bir yerinden Filyos'ta demirleyen bir gemiye yükü vermek, tüm dünyaya, başka limanlara yükü göndermenin imkanı oluşacak. Filyos Limanı sadece bir geminin demirleyip yük aldığı bir rota değil, aynı zamanda br lojistik merkezi aslında. Çünkü burada gümrüklü bir saha olacak. Ticari açıdan ülkemizin diğer tüm paydaşlarıyla, dünyadaki tüm müşteriyle hizmet sunacağı ya da alacağı, lojistik ve fiziksel açıdan da rahat bir nokta olarak da ön plana çıkıyor" dye konuştu.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 'Filyos, Limanı’na, 12, km’lik, demiryolu, yapılacak',
Yorumlar
Haber Yazılımı