Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 15:16 Bu haber 611 kez okundu
 
Explora Journeys, ikinci gemisi Explora’Ii'nin inşaatına
Halen yapım aşamasında olan EXPLORA I ve EXPLORA II, sırasıyla 2023 ve 2024 yılında konuklarını ağırlamaya başlayacak.
GEMİ İNŞA Haberi
Explora Journeys, ikinci gemisi Explora’Ii'nin inşaatına

Şirket, 2026 yılına kadar yılda bir olmak üzere, dört lüks gemiyi denize indirme taahhüdünü yerine getirme yolunda hızla ilerliyor.

 

MSC Group'un yeni lansmanını yaptığı lüks markası Explora Journeys, ikinci gemisi EXPLORA II'nin İtalya'daki çelik kesimiyle, pazara giriş aşamasında önemli bir dönüm noktasına imza attı.

 

Explora Journeys'in lüks gemi filosundaki ikinci geminin inşaatına başlandı ve ilk misafirlerini 2024 baharında ağırlayacak.

 

MSC Group'un yeni nesil seçici lüks gezginler için oluşturulan Explora Journeys markasını oluşturma taahhüdünün bir göstergesi olarak 2025 ve 2026'da iki yeni gemi daha filoya katılacak.

 

MSC Group'un Cruise Bölümü Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, şunları söyledi: “Explora Journeys'in ikinci gemisinin inşaasına başlanması, yenilikçi, zarif gemilerden oluşan bir filoya önemli bir finansal yatırım ile yeni lüks markamızın piyasaya çıkması için turizm ortaklarımıza kararlılığımızı göstermektedir ve bu başka hiçbir şeye benzemeyen bir okyanus ruh hali yaratmak üzere vizyonumuzu ve amacımızı bir araya getirecektir.

 

Bu markaya lüks yaşam tarzı seyahatinde yeni bir kategori yaratacağına olan inancımızla, artan sayıda ve gelecek nesil seçici lüks gezginlerin isteklerini karşılamak üzere markanın genişlemesine yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

 

 

Dört Explora Journeys gemisinin tamamı İtalya'daki gemi yapımcıları Fincantieri tarafından inşa edilecek ve bugün ikinci geminin ilk çelik kesme işlemi için Napoli yakınlarındaki Castellammare di Stabia tersanesinde geleneksel bir denizcilik töreni düzenlendi.

 

Etkinliğe Pierfrancesco Vago, Michael Ungerer CEO Explora Journeys ve Fincantieri Ticaret Gemileri Bölümü Genel Müdürü Luigi Matarazzo dahil olmak üzere önemli yöneticiler katıldı.

 

Explora Journeys CEO'su Michael Ungerer şunları ekledi: "Haziran ayındaki lansmanımızdan bu yana Explora Journeys'e güvenen seyahat danışmanı topluluğundan şimdiye kadar aldığımız muazzam coşku ve destekten ve özel 'Randevuya Göre' hizmetimiz ile yenilikçi ticari şartlarımıza verdikleri yoğun  gayretlerinden büyük cesaret duyuyoruz. 

 

Explora Journeys ayrıca bir dizi önde gelen seyahat acentesi grubu tarafından 'tercih edilen' statüsüyle ödüllendirildi; bu, hizmete girmeden önce bir markaya normalde verilmeyen bir onurdur ve bu durum lüks seyahat endüstrisinde benzeri görülmemiş bir takdir olup, sağlam B2B2C stratejimize olan bağlılığımızı ve güvenimizi pekiştirmektedir.”

 

EXPLORA II, EXPLORA I ile aynı yenilikçi tasarıma sahip olacak ve tümü özel teraslı, geniş açık alanlı, en büyük giriş kategorilerinden bazılarına sahip 461 okyanus önü süit sunacak.

 

Gemiler, mevcut olduklarında alternatif enerji çözümlerine uyum sağlamaya hazır olurken, çevreyi destekleyen en son teknolojileri kullanacaklar. Tasarım, gelecekteki hibrit güç üretimine izin vermek için pil depolama olanağının yanı sıra nitrojen oksit (NOx) emisyonlarının yüzde 90 oranında azaltılmasını sağlayan en son seçici katalitik indirgeme (SCR) teknolojisini içeriyor. Rıhtımdayken CO2 emisyonlarını önlemek üzere gemiden kıyıya güç yetenekleriyle inşa edilen ve deniz gazı yağı ile güçlendirilen bu özellik, MSC Group'un Cruise Bölümü'nün gemi yolculuğunda 2050 yılına kadar deniz operasyonlarında net sıfır sera gazı (GHG) emisyonu elde etme taahhüdü ile uyumludur. 

 

 

Explora Journeys Hakkında 
Explora Journeys, yeni nesil seçici gezginler için okyanus yolculuğunu yeniden tanımlıyor. Dört lüks gemiden 2023'te yelken açması planlanan ilki ile dikkat çekici güzergahlar, keşfi kutlayan bir yolculuk için ünlü destinasyonları daha az seyahat edilen limanlarla birleştirecek. En son çevreci ve denizcilik teknolojileri ile donatılmış gemileriyle Explora Journeys, farklı keşifler isteyenler için benzersiz, her şey dahil lüks seyahat deneyimi sunacak.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Explora, Journeys,, ikinci, gemisi, Explora’Ii'nin, inşaatına, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı