Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 13:42 Bu haber 1010 kez okundu
 
Dünyanın en büyük sivil hastane gemisi Afrika’da hizmete başlayacak
Dünyanın en büyük sivil hastane gemisi olacak olan Global Mercy, test seferlerini tamamlayarak 2022 yılında Afrika'da hizmet vermeye başlayacak.
DÜNYA Haberi
Dünyanın en büyük sivil hastane gemisi Afrika’da hizmete başlayacak

Sağlık sivil toplum kuruluşu Mercy Ships’in, 2014 yılından beri Tianjin Xingang Tersanesinde inşa ettiği dev hastane gemisi deniz testlerini batamamladı. Dünyanın en büyük sivil hastane gemisi olan Global Mercy, hastane gemsi 2022’de Sahra altı Afrika’da hizmete girecek.

 

Gemi tüm sistemlerin tam olarak çalışır durumda olması, şartnamelere uygun olduğundan emin olmak için uzun bir test sürecinden geçiriledi ve testler, motor performansı ve yakıt tüketimi, navigasyon ve radyo ekipmanı, acil durum sistemleri, hız testleri, manevra kabiliyeti, motor ve itici testlerinin yanı sıra güvenlik değerlendirmelerini kapsadı.

 

Mercy Ships Deniz İcra Danışmanı Jim Paterson, Global Mercy’nin her testi başarıyla geçtiğini söylemekten mutluluk duyuyorum. Geminin test sürüşleri gemiyi denizde uzun bir süre boyunca adım adım izleyerek k operasyonel yönleri sistematik olarak izledik” dedi.

 

Mercy Ships yetkililerinde Robert Corley ise, Global Mercy ‘nin deniz test denemelerinin ardından geminin Antwerp Limanı’nın konuğu olarak Belçika’ya gideceğini ve orada tıbbi ekipman ve IT sistemlerinin kurulumunun yapılacağını açıkladı. Bütün bu çalışmaları ardından gemi 2022 yılnda Afrika’ya ilk yolculuğu için Rotterdam’dan hareket edecek. . Mercy Ships , 2022 yılının başlarında, Senegal’deki ilk saha hizmetinin başlangıcında, Global Mercy’nin Dakar’a gelişi için tören düzenlenecek.

 

Afrika’daki fakirlerin sağlık hizmetlerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanan gemide, altı ameliyathane ve 200 hasta odası, laboratuvar, genel poliklinik, oftalmoloji ve diş klinikleribulunacak. Geminin, dünyanın dört bir yanından gönüllülerden oluşan 641 mürettebat dahil 950 kapasiteli. Global Mercy yerel sağlık uzmanları için gerekli cerrahi ve ilgili becerilerin sürdürülebilir desteğine katkıda bulunabilmeleri için birinci sınıf eğitim olanakları ile donatılacak.

 

Mercy Ships, geminin 50 yıl görev yapacağını bu hem yaşamı değiştiren ameliyatlara hem de sağlık mesleği eğitimine hizmet vereceğini açıkladı.
Global Mercy uluslararası işbirliğini temsil ediyor. 174 metre uzunluğunda,28.6 metrelik genişliğindeki gemi, öze olarak inşa edildi, Türünün ilk örneği olan gemi, Tianjin Xingang Tersanesinde, İsveç, Göteborg Stena RoRo AB tarafından proje yönetimi ve Finlandiya, Turku’dan Deltamarin tarafından proje yönetimi ile inşa edildi. Fransız gemi komisyonculuğu şirketi Barry Rogliano Salles (BRS), yardımcı oldu. Global Mercy Hastane gemisi Birleşik Krallık’taki Lloyd’s Register tarafından sınıflandırıldı ve ilk etapta Afrika görev yapacak.


Dünyanın belirli bir amaca yönelik en büyük sivil hastane gemisi olan Global Mercy , 2015’teki yapımının başlangıcından bu yana dünyanın her yerinden büyük ilgi gördü. Global Mercy, 6,15 metre tasarım draftı ve 12 knot hizmet hızına sahip.

 

Mercy Ships, gelişmekte olan ülkelerde yeterli sağlık hizmeti alamayanlar için ücretsiz, birinci sınıf sağlık hizmetleri, kapasite geliştirme ve sürdürülebilir kalkınma sağlamak için hastane gemilerini kullanıyor. 1978 yılında Don ve Deyon Stephens tarafından kurulan Mercy Ships, 55’ten fazla gelişmekte olan ülkede 1,7 milyar dolardan fazla değerde hizmetler sunarak 2,8 milyondan fazla kişiye doğrudan sağlık hizmeti verdi. Mercy Ships, 16 ulusal ofisi ve bir Afrika Bürosu ile hizmet etmeyi amaçlamakta.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Dünyanın, en, büyük, sivil, hastane, gemisi, Afrika’da, hizmete, başlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı