Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 09:34 Bu haber 640 kez okundu
 
DEÜ Denizcilik Fakültesi 20’inci yılı ve 10’uncu yılını tamamlamış mezun öğrenciler ile buluştu
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden 20 yıl ve 10 yıl önce mezun olan 2001 ve 2011 mezunları 13 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenen Fakültenin Geleneksel Mezunlar Günü Etkinliğinde bu yıl mezun olacak öğrencilerle çevrim içi buluştu.
KURUMSAL Haberi
DEÜ Denizcilik Fakültesi 20’inci yılı ve 10’uncu yılını tamamlamış mezun öğrenciler ile buluştu

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden 10 yıl ve 20 yıl önce mezun olan 2001 ve 2011 yılı mezunları çok yakında mezun olmayı bekleyen, 2021 yılında mezun olacak öğrencilerle buluştu. Her yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve Fakültenin Mezunlar Derneği DEFMED işbirliği ile geleneksel olarak düzenlenen Mezunlar Günü Etkinliği bu yıl da Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafından çevrim içi katılım sağlayan toplam 45 mezunun katılımı ile gerçekleşti.

 

Törende DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Orçun Erbayraktar ve DEÜ Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Durmuş Ali Deveci birer açılış konuşması gerçekleştirdi. Erbayraktar konuşmasında, DEFMED olarak geçmişten bugüne her zaman mezun oldukları Fakülteye her anlamda destek olduklarını, düzenledikleri çeşitli etkinliklerle mezunlar arasında ve mezunlar ile öğrenciler arasında birlik, beraberlik, dayanışma bilinci ve ruhunu güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’ne DEFMED olarak bir İnovasyon Laboratuvarı kazandıracaklarını ifade eden Erbayraktar, İnovasyonun Laboratuvarının kullanıma açılmak üzere olduğunu belirtti. Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Durmuş Ali Deveci konuşmasına, törene katılan ve mazeretleri dolayısıyla katılamayan tüm 20’nci ve 10’uncu yıl mezunlarını tebrik ederek ve bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde sağlamış olduğu kolaylaştırıcılık rolü ve Fakülteye destek ve katkılarından dolayı DEFMED başkanı Orçun Erbayraktar’a teşekkür ederek başladı.

 

Okulun Geleneksel Mezunlar Günü Etkinliğinin düzenlenişinin ilk olarak 2003 yılında Fakültenin Kurucu Dekanı Prof.Dr.Güldem Cerit tarafından başlatıldığını ve o yıldan bu güne kadar hiç aksatılmadan sürdürüldüğünü dile getiren Prof. Dr. Durmuş Ali Deveci, bu tür etkinliklerin öğrenciler ile mezunlar, mezunlar ile Fakülte arasında ilişkilerin ve bağların güçlendirilmesinde ve kurumsal aidiyet duygusunun pekiştirilmesinde çok önemli rolü olduğunu belirtti. Prof. Dr. Deveci bu yılki Mezunlar Günü Etkinliğine Fakültenin Denizcilik İşletmeleri Yönetimi ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup 20’nci ve 10’uncu yılı tamamlayan mezunların yanı sıra, ilk mezunlarını 2011 yılında vermiş olan Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü mezunlarının da mezuniyetlerinin 10’uncu yılını tamamlamış olarak ilk kez katıldıklarını belirtti. Gün geçtikçe büyüyen denizcilik ailesi olgusuna dikkat çeken Prof. Dr. Deveci Lojistik Yönetimi mezunlarının da 10. yılı tamamlamak üzere sırada olduklarını belirtti. Prof. Dr. Deveci Fakülte’nin her geçen gün hızla gelişmekte olduğunu belirtip bu gelişmeleri kısaca özetleyerek konuşmasını sonlandırdı.


Etkinliğe katılan 2001 ve 2011 mezunları kendilerini yeni mezun olacak öğrencilere tanıtarak tecrübelerini aktarıp tavsiyelerde bulundular. Keyifli anların ve hoş sohbetlerin gerçekleştirildiği etkinlik, 2021 yılında mezun olmayı bekleyen öğrencilerin mezunlara teşekkür etmelerinin ardından sona erdi.

 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DEÜ, Denizcilik, Fakültesi, 20’inci, yılı, ve, 10’uncu, yılını, tamamlamış, mezun, öğrenciler, ile, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı