Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 15:46 Bu haber 1103 kez okundu
 
Denizcilik ve Kıyı Emniyeti'nden Türk Armatörler Birliğine ziyaret
Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar Türk Armatörler Birliğini ziyaret etti.
SEKTÖRDEN Haberi
Denizcilik ve Kıyı Emniyeti'nden Türk Armatörler Birliğine ziyaret

Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar  Türk Armatörler Birliğini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç ve nezdinde yeni yönetim kurulu için başarı dileklerini iletti. 

 

Başkan Cihan Ergenç özellikle geleceğe odaklanarak Türk denizciliğine fayda sağlayabilecek projeler konusunda her iki genel müdüre de bilgi sunumunda bulundu ve deniz taşımacılığında yaşanan güçlükleri kendilerine iletti.

 

Denizcilik Genel Müdürü Sayın Baylan ise deniz taşımacılığına sağlanan her katkının hem sektöre ve hem de milli menfaatlerimize bir katkı olduğunu ve sektör için birçok çalışma yaptıklarını ifade etti.

 

Özellikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Gemi Sicil ve Bağlama Kütüğü Vatandaş Portalı olan Umurbey Sistemi konusundaki gelişmeler hakkında bilgi veren Ünal, sistemin kullanımından kaynaklanan güçlükler var ise bunların kendilerine iletilmesinin çok önemli olduğunu ve bu geri besleme ile sistemi daha kullanıcı dostu haline getirebileceklerini, bu online system ile gemi sicil ve satış işlemlerinin süresinin çok daha kısa sürecek şekle getirildiğini belirtti.

 

Bunun dışında yabancı bayraktan Türk bayrağına veya Türk bayrağından yabancı bayrağa geçişteki işlemlerin daha da sadeleştirilebilmesi konusunda ne yapılabileceği konusunda bir komisyon kurulması ve bu komisyonun süreçleri sadeleştirme yönünde bir karar alındı.

 

Diğer taraftan Başkan Ergenç özellikle üniversite sonrasında gemiadamları ve şirket personelinin tazeleme eğitimleri için bir eğitim merkezine ihtiyaç olabileceği ifade edilerek bu konuda Bakanlık ile işbirliği içinde olmak istediklerini ifade etti.

 

Cevaben Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar kendilerinin de bu yönde bir çalışmalarının olduğu ve eğitimleri Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi(UDEM)/Tekirdağ’da vereceklerini belirtti.

 

Ünal ise bu konuda her türlü işbirliğine hazır olduklarını, aynı merkezin bu tip eğitim planlamaları kapsamında kullanılabileceğini ifade etti.

 

Ayrıca şu anda Türk Gemi Sicillerinin tanıtımı amaçlı turkishregistration.com adlı bir web sitesinin de kurulmakta olduğu belirtildi.

 

Ayrıca bir call center da kurulduğu belirtilerek ihtiyaç olması halinde sicil kayıt işlemlerine yönelik çağrı merkezi çalışmalarının 24 saat esası üzerinden de yapılabileceği belirtildi.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Denizcilik, ve, Kıyı, Emniyeti'nden, Türk, Armatörler, Birliğine, ziyaret, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı