Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 10:08 Bu haber 3250 kez okundu
 
Denizcilik sektöründe bir ilk
İmza attığı öncü projelerle dikkatleri üzerine çeken Norse Group of Companies, dünya denizcilik tarihinde bir ilki gerçekleştirmek için gün sayıyor.
GEMİ İNŞA Haberi
Denizcilik sektöründe bir ilk

Tecrübesi ve sayısız gemi yapım projesiyle ilklere öncülük eden Norveç ortaklı Norse Group of Companies şirketi; seçkin personeli, kalite ve güvenilirliği, 4000 ton / 142x30 kızak boyutlarında gemi inşa, bakım/onarım kabiliyeti ile dünya denizcilik tarihine adını altın harflerle yazdırmaya hazırlanıyor.

 

 

Dünyanın İlk Hidrojen Yakıtlı Feribotları
Norse Group of Group ve Norveç merkezli Westcon Tersanesi'nin ortak yürüttüğü iki büyük proje kapsamında yapım aşaması devam eden dünyanın ilk hidrojenle çalışacak olan feribotları; *NB13 - NESVIK, *NB14- HYDRA' nın eylül ayında teslim edilmesi planlanıyor. Kuzey Avrupa pazarına; ürettiği önemli niş projelerle seslenen şirket, bu özel feribotların gerek inşası gerek dizaynı noktasında önemli görevler üstlenmiş durumda. Tamamen hidrojenle çalışacak olan feribotların ise; 82 metre boy 17 metre genişlikle, 80 araba ve 299 yolcu kapasitesine sahip özelliklerde olduğu belirtiliyor.

 

ÖZEL HABER

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Denizcilik, sektöründe, bir, ilk, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı