ESKO: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022

SOLAS: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022
PETROL OFİSİ
1 Aralık 2022 Başlangıç - 28 Şubat 2023 Bitiş
Haber Detayı
17 Kasım 2022 - Perşembe 00:20 Bu haber 2168 kez okundu
 
Deniz Endüstri Kasım-Aralık sayımızın dağıtımına başlandı
Bu sayımız aynı zamanda dün ‘Yenikapı Etkinlik Fuarı’’nda açılışı gerçekleştirilen ‘Logitrans Fuarı’’nda dağıtılmaktadır.
KURUMSAL Haberi
Deniz Endüstri Kasım-Aralık sayımızın dağıtımına başlandı

2022 yılının son sayısıyla yeniden beraberiz. Küresel ticaretin her alanında etkisini gösteren sorunlar devam ediyor. Yeni yılda bu sıkıntılı süreçlerin sona ermesini, hem denizcilik sektörü açısından hem de diğer sektörler açısından daha güzel günler görmeyi umut ediyoruz. 


Türk deniz taşımacılığında önemli bir konuma sahip olan YMN Tanker Genel Müdürü Yaman Şen, “Küresel ölçekli ve kurumsal firmalarla çalışmak hem şirketimizin referansı açısından hem de gemilerimizin tercih sebebi olmasından ötürü piyasada bize iyi bir repütasyon sağlıyor” dedi. Sektöre girişiyle ilgili enteresan bir hikayeye sahip olan ve kısa zamanda önemli başarılara imza atan YMN Tanker’in yatırımlarını, hedeflerini, sektörün bugününü ve geleceğini Genel Müdür Yaman Şen ile konuştuk… 


Marmara bölgesinin denize açılan kapısı olarak tasarlanan IC Karasu Limanı, TÜİK verilerine göre Türkiye ihracatının yüzde 53,47’sini karşılayan Marmara bölgesine adeta soluk aldırıyor. 130 bin metrekarelik alana, 457 metrelik genel kargo ve 213 metrelik Ro-Ro rıhtımına sahip olan IC Karasu Limanı’nın faaliyetlerini Liman Müdürü Gökçen Erdem ile konuştuk. 


185’ten fazla ülkede ve 700’den fazla şehirde çok geniş bir hizmet ağıyla dünya çapında lojistik hizmeti veren Genel Transport, tamamen yerli sermayeli olarak 1988’de kuruldu. Kurulduğu günden bu yana hava, deniz, kara ve intermodal taşımacılık alanlarında faaliyet gösteren firmanın çalışmalarını ve denizcilik sektörüne verdiği hizmetleri Turgut Erkeskin ile konuştuk. 

 

Hakan Çınar, lojistik sektörü üzerine kaleme aldığı yazısında gerek hizmet sağlayanlar gerekse hizmet alanlar açısından önemli detaylara yer veriyor. 


Denizcilik sektöründe konteyner ağırlığının yanlış beyanı ve konteynerlerin ağırlık sınırını aşan şekilde yüklenmesi, birçok deniz kazasının meydana gelmesinde önemli bir faktör... Av. Cem Congar konuyla ilgili denizcilik şirketlerinin, sigorta şirketlerinin, kurumların ve hatta ithalatçıların endişelerine tercüman oluyor. 


“(Eski) Bir Piyasa Analistinin 2023 Beklentileri” başlıklı yazısında Engin Koçak, yeni yıla dâir beklentilerini ve tahminlerini sıralıyor. 


Cem Devrim Yaylalı, denizaltındaki stratejik yapıların korunmasıyla ilgili kaleme aldığı yazısında güncel örneklere de yer veriyor. 


Denizaltından ilerleyen su altı araçlarının tarihsel gelişimini konu edinen Sabri Çağrı Sezgin, sizleri yine keyifli bir tarih yolculuğuna çıkarıyor.

 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Deniz, Endüstri, Kasım-Aralık, sayımızın, dağıtımına, başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı