Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 22:25 Bu haber 1744 kez okundu
 
Deniz Endüstri dergimizin 72. sayısı çıktı!
13 yıldır yayında olan Deniz Endüstri dergimizin Mayıs-Haziran sayısının dağıtımına başlandı.
KURUMSAL Haberi
Deniz Endüstri dergimizin 72. sayısı çıktı!

Editörden

Yeni normal günler yaşadığımız şu günlerde yeni bir sayı ile herkese merhaba. Ko­ronavirüs, yaşantıları olduğu kadar iş yapış şekillerini de baştan aşağı değiştirdi. Bu yeni düzenin herkes için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

Norveçli bir armatör için üretilecek elektrikli feribotta baştan sona tüm elektrik proje­leri ilk kez Norveçli bir elektrik firması yerine bir Türk firması olan Elkon tarafından ta­sarlanıp uygulanacak. Gelişme ile ilgili detayları, Elkon Yönetim Kurulu Üyesi ve Dizayn - Projeler Koordinatörü Serdar Özbay anlattı.

 

2001 yılında kurulan Artı Denizcilik, sektörde 30’u aşkın yerli ve yabancı markanın temsilciliğini yapıyor. Ağırlıklı olarak tersanelere gemi inşa ekipmanları tedariki sağlayan firma ile ilgili kurucu ortak Ayhan Yıldızel ile konuştuk.

 

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle atılan normalleşme adım­larının lojistik ve taşımacılık sektörüne etkilerini değerlendirdi.

 

Geçmişi 1960’lı yıllara dayanan Esenkıyı Denizcilik, gemi bakımı ve onarımı alanında sektörün önde gelen firmalarından. İçeride yürüttüğü faaliyetlerini yurt dışında da üç ofisle sürdüren firma ile ilgili Mustafa Ay konuğumuz oldu.

 

“Hibrit Gemilerin Geleceği” başlıklı yazısında Umur Uğurlu, doğaya salınan CO2 ora­nı ve hayatın devamlılığı konusunda hibrit gemilerin önemine değiniyor.

 

Koronavirüs sürecinde iyiden iyiye sarsılan piyasalarda düzelme yaşanıp yaşanmaya­cağı konusunda İsa Temel ve Engin Koçak tarafından kaleme alınan makaleye göz gezdi­rebilirsiniz. Aynı konuda bir başka yazıyı da Erbil Olcay “Pandeminin Getirdiği Düşünce­ler” başlığıyla kaleme aldı. Avukat H. Murat Sarıçoğlu ise koronavirüs salgınının tip gemi inşa sözleşmelerine etkilerini irdeleyen bir makale ile bu sayımıza katkı verdi.

 

“Yeni Dünya Nasıl Keşfedildi?” başlıklı yazısıyla Sabri Çağrı Sezgin, antik çağlardan beri anlatılagelen, okyanusun ötesinde kayıp bir kıta olduğuna ilişkin efsanelere ve bunlar­dan en ünlüsü olan, ilk defa Platon’un bahsettiği Atlantis adasına dair efsaneye değiniyor.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Deniz, Endüstri, dergimizin, 72., sayısı, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı