ESKO: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022

SOLAS: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022




PETROL OFİSİ
1 Aralık 2022 Başlangıç - 28 Şubat 2023 Bitiş
Haber Detayı
02 Kasım 2022 - Çarşamba 12:24 Bu haber 3462 kez okundu
 
Cryptom Bosphorus Boat Show’da yüzlerce tekne sergilenecek
Türkiye'nin deniz üstündeki en büyük tekne fuarı Cryptom Bosphorus Boat Show, 11-20 Kasım tarihleri arasında Pendik'te yapılacak.
YAT - MARİNALAR Haberi
Cryptom Bosphorus Boat Show’da yüzlerce tekne sergilenecek

Marinturk İstanbul City Port'ta, 16 bin metrekarelik alanda, toplam değeri yaklaşık 5 milyar TL olan 450'den fazla teknenin sergileneceği fuarda, ekipman ve aksesuarlar da tanıtılacak. Fuarı organize eden Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği (YATED) yetkilileri, bugün düzenlenen tanıtım toplantısında, hedefleri ve kapsamı hakkında bilgi verdi. 

 

 

"Orta sınıfa neler verebiliriz diye bakıyoruz"

YATED Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Sirkecioğlu, "En büyük amacımız denizi Türk insanına biraz daha sevdirmek. Biz bütün aileleri, çocuklarıyla beraber alanımıza bekliyoruz. Herkesin kendine uygun bir deniz aracını bulabilme ihtimali olacak. Gençlerimizi ve çocuklarımızı o atmosferin içinde gördüğümüz zaman, özellikle bu bizlere şevk verecek. Geleceğin denizcileri olarak, onları görmek istiyoruz. Biz fuarlarımızda hiçbir zaman en büyük tekne, en pahalı tekne odaklı olarak bakmıyoruz. Orta sınıfa neler verebiliriz diye bakıyoruz. Fuarımızda ithal teknelerin yanında yerli üreticilerimiz de var. Bazıları kendilerini beşinci onuncu kez gösteriyor olacakken, bazıları ise sektöre tamamen yeni girmiş imalatçılar olacak. Kendilerini tanıtma fırsatı bulacaklar" şeklinde konuştu.

 

"Yurtdışından Türkiye’ye çok büyük bir ilgi var"

Sektörün ihracat ve turizm potansiyeliyle ilgili de konuşan Sirkecioğlu, "Son zamanlarda yurtdışından Türkiye'ye çok büyük bir ilgi var. Burada ziyaretçiler hem yeni tekne almak hem de mevcut teknelerini Türkiye'de barındırmak ve idamesi için birçok temaslarda bulunacak. Bu teknelerin barınması, bakımı Türkiye'ye çok büyük bir gelir sağlayacak. Denizcilikle ilgili fuarlar bugüne kadar ülkemize çok büyük gelir sağladı" dedi. 

 

"Tekne fiyatları 13 bin TL ile 150 milyon TL arasında"

Organizasyon sorumlularından ED Fuarcılık yetkilisi Dilek Günaydın ise, "Tekne ve katılımcı sayısıyla baktığımızda en kapsamlı fuar. 450'den fazla tekne sergilenecek. Boyları 3 ile 35 metreye kadar varacak tekneler olacak. Fiyatları 13 bin TL'den 150 milyon TL'ye kadar değişiyor. Her boy, her bütçeye uygun tekne imkanlarımız olacak. Deniz üstünde gerçekleşen fuarların en güzel yanı ise, almak istediğiniz tekneyi, deniz üzerinde test edebilme, teknenin performansını görebilme imkanı olması. Tabi sadece tekneyle sınırlı değil, deniz oyuncakları, ekipman ve aksesuarlar, insansız küçük botlar, tekneye dair her şey de fuarda bulunacak" diye konuştu. 

 

"50 binden fazla ziyaretçi bekliyoruz"

Fuara 10 günlük periyotta 50 binden fazla ziyaretçi beklediklerini belirten Dilek Günaydın, "Toplamda 150'den fazla katılımcımız var. 500'den fazla marka, fuar alanında olacak. Tekne yapılırken kullanılan malzemeden, tekstiline, camına, sileceğine ve kapısına kadar her tedarikçiyi ve her şeyi bulabileceğiniz bir fuar olacak. YATED katkılarıyla gerçekleşeceği için tüm sektörün de tek çatı altında bulunacağı bir fuar olacak" dedi.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cryptom, Bosphorus, Boat, Show’da, yüzlerce, tekne, sergilenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı