ESKO: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022

SOLAS: Banner ve Reklam Başlangıç: 01.01.2022 Bitiş: 31.12.2022
PETROL OFİSİ
1 Aralık 2022 Başlangıç - 28 Şubat 2023 Bitiş
Haber Detayı
18 Ekim 2022 - Salı 23:15 Bu haber 4506 kez okundu
 
Cemre Tersanesi, 2 adet feribot için anlaşmaya vardı
Cemre Tersanesi, Bøjden-Fynshav ve Ballen-Kalundborg rotalarında hizmet verecek, 2 adet feribot için Molslinjen A/S ile anlaşma imzaladı
GEMİ İNŞA Haberi
Cemre Tersanesi, 2 adet feribot için anlaşmaya vardı

Çift uçlu (baş-kıç bir) feribotlar, OSK-ShipTech A/S tarafından her bir rota için optimize edilmiş ve sıfır emisyon hedefiyle yüzde 100 batarya gücüne bağlı olarak çalışması için tasarlanan feribotlar, 116,8 metre uzunluğunda ve 18,2 metre genişliğine sahip. BV klaslama kurallarına ve Danimarka Ulusal Bayrağı yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilecek.

 

Molslinjens CEO’su Carsten Jensen, Cemre Tersanesi ile imzaladıkları sözleşmeden çok memnun olduklarını belirten Jensen, ‘’Cemre Tersanesi yüksek kalite seviyesi ve elektrikli çift uçlu feribot inşa etme konusundaki kapsamlı tecrübesi nedeniyle tercih edildi. Bu anlaşma ile Danimarka iç hat feribot seferlerinin yeşile dönüştürülmesi için çok büyük bir adım atmış oldu” açıklamasını yaptı.

 

Cemre Tersanesi İş Geliştirme Sorumlusu Yasemin Bilgehan Polat, Molslinjen A/S ve OSK-ShipTech A/S ile işbirliği içinde inşa edilecek bu feribotların yolcu pazarındaki en yenilikçi, çevre dostu ve öncü gemilerden biri olacağını ifade etti. Polat, “Bu sözleşmelerin Molslinjen A/S ve OSK-ShipTech A/S ile uzun ve başarılı ortaklık için sağlam bir adım olacağına inandıklarını ve bu gemilerin zorlu ancak bir o kadar da kritik derecede gerekli teknolojik gelişimi, Cemre’nin dinamizmine ve yeşil gündemine mükemmel bir şekilde uyuyor’’ açıklamasında bulundu. 

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cemre, Tersanesi,, 2, adet, feribot, için, anlaşmaya, vardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı