Haber Detayı
25 Nisan 2021 - Pazar 00:45 Bu haber 1104 kez okundu
 
Cem Gürdeniz'den Biden'ın skandal soykırım mesajına tepki
Emekli amiral Cem Gürdeniz, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarıyla ilgili olarak kullandığı 'soykırım' ifadesine "Biden'ın açıklaması süpriz olmadı" sözleri ile yanıt verdi.
GÜNCEL Haberi
Cem Gürdeniz'den Biden'ın skandal soykırım mesajına tepki

"Mavi Vatan" kavramının isim babası emekli Amiral Cem Gürdeniz paylaşımında,"Biden’ın açıklaması sürpriz olmadı. Ardında milyonlarca masumun kaybı ve insanlık tarihinin en büyük savaş ve siyasi suçlarının faturasını taşıyan bir devletin bugünkü başkanının atalarımızı haksızca suçlayan bildirisi bir avuç fanatik Türk düşmanı Ermeni’yi mutlu edebilir." ifadelerini kullandı.

 

İşte Emekli amiral Cem Gürdeniz'in paylaşımı:
"Biden’ın açıklaması sürpriz olmadı. Ardında milyonlarca masumun kaybı ve insanlık tarihinin en büyük savaş ve siyasi suçlarının faturasını taşıyan bir devletin bugünkü başkanının atalarımızı haksızca suçlayan bildirisi bir avuç fanatik Türk düşmanı Ermeni’yi mutlu edebilir.

Ancak Amerikan Başkanı da olsa kimsenin tarihi ve hukuki gerçekleri değiştirmeye gücü yetmez. Gerçekler inatçıdır. Çöken bir hegemonun iftiraları ile değişmez. Bu bildiri ne küresel ne de bölgesel barış ve istikrara hizmet etmez. Bu bildirimle ABD Başkanı Türk Ermeni yakınlaşmasının geleceğini de dinamitlemiştir."

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cem, Gürdeniz'den, Biden'ın, skandal, soykırım, mesajına, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı