Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
04 Ağustos 2021 - Çarşamba 10:55 Bu haber 631 kez okundu
 
Amatör denizci ile kısa mesafe telsiz operatörü belgesi eğitim ve sınavları çevrim içi yapılacak
Denizcilik Genel Müdürlüğü, Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Belgesi için verilecek eğitim ve sınavların çevrim içi yapılacağını bildirdi.
EĞİTİM Haberi
Amatör denizci ile kısa mesafe telsiz operatörü belgesi eğitim ve sınavları çevrim içi yapılacak

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018'de başlatılan Amatör Denizci Eğitim Programı kapsamında amatör denizci sayısı temmuz başı itibarıyla 843 bin 125 kişiye ulaştı.

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde, Amatör Denizci Belgesi ile Kısa Mesafe Telsiz Operatör Belgesi eğitim ve sınavları e-Devlet üzerinden (https://adbs.uab.gov.tr/login) çevrim içi olarak yapılmaya başlandı.

 

Sınavı başarıyla tamamlayanlar sistem tarafından kendilerine iletilen belge harcına ödemelerini yapmalarının ardından sertifikalarını sistem üzerinden alabilecek. Fiziki olarak kartlarını almak isteyenler "Kart Basım Merkezleri" listesinde yer alan herhangi bir "Liman Başkanlığı"na giderek kartlarını alabilecek.

 

Sınavda başarısız olanlar ise 7 gün sonra tekrar sınava başvurabilecek. Eğitimin ardından bir ay içerisinde sınavı başarıyla sonuçlandıramayan adayların eğitimleri geçersiz sayılacak.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Amatör, denizci, ile, kısa, mesafe, telsiz, operatörü, belgesi, eğitim, ve, sınavları, çevrim, içi, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı