Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
03 Ağustos 2021 - Salı 16:59 Bu haber 1265 kez okundu
 
Alevlerin ilerlediği marina tahliye edildi
Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 6'ncı gününde, alevlerin ilerlediği Orhaniye Mahallesi'nde marinadaki yatlar ve tekneler, önlem amacıyla açığa demirledi.
YAT - MARİNALAR Haberi
Alevlerin ilerlediği marina tahliye edildi

Marmaris'in İçmeler karayolu üzerindeki Armutalan Mahallesi, Siteler mevkisinin üst kısımlarındaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda, 29 Temmuz günü saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, kuru otlar ve rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayıldı.

 

Yangın nedeniyle İçmeler, Dereözü, Osmaniye, Turunç ve Hisarönü mahallelerindeki vatandaşlar tedbir amacıyla jandarma tarafından tamamen tahliye edildi. 

 

6'ncı günde alevlerin yaklaştığı Orhaniye ve Hisarönü mahalleri yakınlarındaki yangını söndürme çalışmaları gece karadan arazözlerle devam etti. Orhaniye'deki özel bir marinada bulunan az sayıda kişi, gece saatlerinde botlarla tahliye edildi.

 

Yatlar ise yaklaşan alevler nedeniyle önlem amacıyla mahallenin açıklarına demirledi.

 

Dağların yamaçlarındaki alevler, rüzgârın da etkisiyle eteklere kadar inip, Orhaniye ve Hisarönü mahallerindeki evleri tehdit etmeye başladı. Günün ilk ışıklarıyla birlikte helikopterlerin de devreye girmesiyle söndürme çalışmaları daha etkin yapılmaya başlandı.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Alevlerin, ilerlediği, marina, tahliye, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı