Aytuğlu Banner- Başlangıç 13 Eylül 2021 ( 1 Yıl )
Haber Detayı
12 Kasım 2021 - Cuma 21:05 Bu haber 654 kez okundu
 
2 gün sürecek ‘Global Maritime Conference’ başlıyor
Konferansın bu seneki ana konuları Denizcilik sektöründe dekarbonizasyon ve pandeminin denizcilik eğitimi ve deniz taşımacılığına etkileri olarak belirlendi.
SEKTÖRDEN Haberi
2 gün sürecek ‘Global Maritime Conference’ başlıyor

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, Strathclyde Üniversitesi, Köstence Denizcilik Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi ortaklığında dördüncüsü düzenlenecek olan "Global Maritime Conference (GMC'21)" 18-19 Kasım tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek.

 

Uluslararası konferansın bu yılki ana temaları "Denizcilik Sektöründe Dekarbonizasyon" ve "Pandeminin Denizcilik Eğitimi ve Deniz Taşımacılığına Etkileri" olacak. Ayrıca denizcilikte teknolojik yaklaşımlar, insan faktörü, yenilikçi tasarım ve buluşlar, denizde siber güvenlik, yeni deniz yakıtları ve verimliliği, gemi inşa, lojistik ve deniz ticareti ve hukuku, liman işletmeciliği, deniz taşımacılığında dijital yaklaşımlar gibi konular konuşulacak.


İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO), Güven Kepçe, MedMarine, Sanmar ve Uzmar firmalarının desteğiyle gerçekleştirilecek olan GMC’21 uluslararası konferansının bu yılki ana temaları “Denizcilik sektöründe dekarbonizasyon” ve “Pandeminin Denizcilik Eğitimi ve Deniz Taşımacılığına Etkileri” olarak belirlendi.

 

 

2 gün 24 ayrı oturumda gerçekleşecek olan konferans, 128 bildiri, 360 yazar ve 24 oturum başkanı içeriyor. Uluslararası konferansa, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, İngiltere, Estonya, Finlandiya, Gürcistan, Yunanistan, Hong-Kong, Endonezya, İran, Japonya, Kenya, Kore, Malezya, Hollanda, Norveç, Filipinler, Polonya, Romanya, Rusya, İskoçya, Singapur, İspanya, İsveç, Amerika, Ukrayna gibi dünyanın dört bir yanından katılım sağlanacak.

 

Açılış moderatörlüğü Kapt. Seda Turhan tarafından yapılacak GMC’21 uluslararası konferansına IMO Genel Sekreteri Kitack Lim gibi denizcilik sektörünün en önemli isimlerinin yanı sıra aşağıdaki isimler de ana konuşmacılar katılacak.

 

• Prof. Dr. Dracos Vassalos, Strathclyde Universitesi
“Deterministik Kurallardan Risk Temelli Kurallara Kadar Gemi Tasarımına Yolculuk”

 

• Prof. Dr. Sezgin Bakırdere, Yıldız Teknik Üniversitesi
“Bir Analitik Kimyagerin Gözünden Antarktika”

 

• Dr. Gabriel Raıcu, Costanta Denizcilik Üniversitesi
“Pandemi Sonrası Denizcilik Eğitimi Eğilimleri ve Paradigma Değişimi”

 

Konferans ile ilgili detaylı bilgiye, www.globalmaritimeconference.org adresinden ulaşılabiliyor. Konferansa katılmak isteyenlerin konferans web sitesindeki kayıt bölümünden kayıt yaptırması gerekiyor.

Kaynak: (db) - deniz bülten Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 2, gün, sürecek, ‘Global, Maritime, Conference’, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı